صفحه اصلی » اجتماعی » بهترین وضعیت دارویی را در بین دیگر استان‌ها داریم/ اصفهان با کمبود پرستار مواجه است

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان:

بهترین وضعیت دارویی را در بین دیگر استان‌ها داریم/ اصفهان با کمبود پرستار مواجه است

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان اصفهان با بیان اینکه در کشور کمبود دارو وجود دارد و آمار آن در مقاطع و استان‌ها مختلف متفاوت است گفت: اصفهان جز استان‌هایی است که بهترین وضعیت دارویی را در کشور دارد.

تاریخ انتشار: ۰۹:۱۴ - چهارشنبه ۱۳۹۷/۰۷/۴

کیانوش جهانپور امروز در گفتگو با صاحب نیوز، بابیان اینکه کمبود دارو در همه بازارهای دارویی دنیا در هر مقطع زمانی وجود دارد، اظهار کرد: در کشور کمبود دارو وجود دارد و آمار آن در مقاطع و استان‌ها مختلف متفاوت است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با تأکید بر اینکه اصفهان جز استان‌هایی است که بهترین وضعیت دارویی را دارد، گفت: آمار کمبود دارو صفر نیست اما تعداد اقلام کمبود دارو در اصفهان، کمتر از دیگر استان‌ها و  وضعیتمان به نسبت سایر استان‌ها بهتر است.

وی افزود: مدیریت بهتری در حوزه مدیریت دارو در استان داشتیم که حاصل تلاش‌های داروخانه‌ها، شرکت‌های توزیع در استان و مدیران حوزه دارو دانشگاه علوم پزشکی اصفهان است.

جهانپور گفت: در سطح استان اصفهان با کمبود پرستار مواجهیم و با توجه به تعداد پرستار موجود، نیاز به پرستار جدید داریم.

وی تصریح کرد: گرانی دارو به‌عنوان یک تخلف و فروش دارو بالاتر از نرخ مصوب غیرقانونی است که با تماس با شماره ۱۹۰ و یا ۱۴۹۰ و ارائه گزارش مکتوب به معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی می‌تواند این تخلف را گزارش کرد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با تأکید بر اینکه قطعاً اگر قیمت دارو از قیمتی که در سامانه ثبت‌شده، متفاوت به فروش برسد، تخلف و قابل برخورد است، خاطرنشان کرد: در این زمینه باید این نکته را در نظر داشته باشیم که دارو ممکن است بعد از تولید قیمت‌گذاری متفاوتی داشته باشد، نباید انتظار داشته باشیم قیمتی که بر روی بسته‌بندی سال گذشته درج‌شده امروز، جاری باشد.

وی اضافه کرد: اطلاعات کامل دارو همراه با  قیمت در سامانه اطلاعات دارویی به نشانی www.ttac.ir درج‌شده که قابل‌مشاهده است.

جهانپور با اشاره به اینکه با ارسال شناسه کالا دارو، به سامانه پیامکی ۲۰۰۰۸۸۲۲، می توان اطلاعات دارو را از این سامانه پیامکی دریافت کرد، بیان کرد: با توجه به حضور اکثر شهروندان در فضای مجازی، شهروندان می توانند  با نصب نرم‌افزار TTAC اطلاعات داروی مورد نظر خود را دریافت کرد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد