صفحه اصلی » سیاسی » مبارزه با فضای رسانه ای غرب مهم ترین ماموریت رسانه های انقلابی/ حمله برخی از رسانه ها به سپاه به خاطر کمک برای خنثی کردن تحریم ها

مدیر مسئول روزنامه جوان مطرح کرد؛

مبارزه با فضای رسانه ای غرب مهم ترین ماموریت رسانه های انقلابی/ حمله برخی از رسانه ها به سپاه به خاطر کمک برای خنثی کردن تحریم ها

مدیر مسئول روزنامه جوان گفت: این که پیش بینی از پادرآوردن نظام به وسیله تحریم ها محقق نشده و سپاه به کمک دولت آمده است، بخشی از رسانه ها را نگران کرده و در این حوزه به سپاه و بسیج حمله می کنند.

تاریخ انتشار: ۱۰:۵۲ - پنجشنبه ۱۳۹۷/۰۷/۵

به گزارش صاحب نیوز؛ عبدالله گنجی صبح امروز در همایش سنگر رسانه که به مناسبت هفته دفاع مقدس و در کانون شهید مطهری نطنز برگزار شد، اظهار کرد: در گذشته انقلاب در حوزه رسانه غریب بود اما با تلاشی که صورت گرفته در سال های اخیر رسانه ها در حوزه انقلاب رشد خوبی داشته اند و آینده آن ها روشن است.

مدیر مسئول روزنامه جوان افزود: امروزه تبیین فضا و نگاه رهبر انقلاب از موقعیت های کنونی در داخل و خارج، مبارزه با فضای رسانه ای غرب، درگیر شدن در مسائل منطقه ای و نقد دستگاه های حاکمیتی به همراه زنده نگه داشتن امید از مهم ترین ماموریت جبهه انقلاب در حوزه رسانه است.

وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی اهداف آمریکا در منطقه یعنی ملت سازی، دولت سازی، بالابردن ضریب امنیت صهیونیست ها و تسلط بر منابع نفت و گاز آن ها را ناکام گذاشته است و بدون شک نقش رسانه ها در خنثی کردن این طرح ها قابل ملاحظه و بزرگ بوده است.

گنجی با اشاره به فعال بودن ۲۰ روزنامه در سطح کشور، به ماموریت های چندگانه روزنامه های زنجیره ای اشاره کرد و گفت: قراردادن مردم بین دوگانه معیشت و انقلاب ماموریت بخشی از رسانه ها در داخل و ارتباط آن ها با بعضی از عوامل خارجی برای تحقق آن است.

وی بیان کرد: این رسانه ها به مانند رسانه های غربی تلاش می کنند تا شاخص های مثبت جمهوری اسلامی در حوزه های گوناگون را سانسور و در عوض بعضی از شاخص های منفی و ناکارآمدی را برجسته کنند.

مدیر مسئول روزنامه جوان با تاکید بر این که بزک کردن چهره غرب ماموریت بخشی از رسانه ها در کشور است، افزود: این که یک دولتمردی در چارچوب انقلاب سخن بگوید و استکبار و غرب را زیر سوال ببرد برای آن ها قابل قبول نبوده و صحبت وی پوشش رسانه ای داده نمی شود و این در جهت همان ماموریت آن ها در ادراک سازی نسبت به چهره مثبت از غرب است.

وی گفت: القای فاصله مردم با حاکمیت یک خط خبری است که در داخل و خارج نسبت به آن هماهنگی وجود دارد و این که بعضی از راهپیمایی های خودجوش و یا بعضی از آتش به اختیاری ها در نقاط مختلف در حمایت از انقلاب پوشش داده نمی شود ناشی از این موضوع است.

گنجی با بیان این که طبق آمارها و نظر سنجی ها خواسته بیش از ۶۰ درصد مردم مربوط به تامین معیشت است، ابراز کرد: از آن جایی که بین آرا و نیازها رابطه وجود ندارد، پاره ای از روزنامه ها اولویت ها را نادیده می گیرند و با ایجاد یک هیجان و موج مردم را از رای دادن به مجری رسیدگی به اولویت ها گمراه می کنند.

وی القای دوپارگی در حاکمیت ها را بخش دیگری از ماموریت های رسانه های زنجیره ای دانست و گفت: این که در اتاق فکر خود دولت را منفعل و ناکارآمد ولی آشکارا از بی اختیار بودن آن حرف می زنند ناشی از تلاش برای القای دوپارگی در حاکمیت است.

این فعال رسانه ای معنا کردن انقلاب گرایی به معنای افراط گرایی و بی توجهی به مشکلات مردم را پروژه دشمن در رسانه ها عنوان کرد و ادامه داد: ترویج ذائقه محوری در سیاست خارجی و از دست دادن شرق آسیا، آفریقا و آمریکای لاتین از وظایف بخشی از رسانه ها در داخل است.

وی عدم تلقی دشمن از دشمن، کم رنگ کردن اسلامیت در حاکمیت، جهان شمول معرفی کردن استانداردهای غرب و رسمیت دادن به آن، کاهش قدرت حاکمیت مرکزی به وسیله سازمان های مردم نهاد، کشتن دین در عرصه روابط خارجی، ترویج اسلام رحمانی و غیر فقاهتی و اولویت دادن به سیاست از دیگر وظایف رسانه های زنجیره ای در کشور است.

وی همچنین از تلاش این روزنامه ها با همراهی رسانه های غرب برای ارائه یک سیستم نظامی کلاسیک از بسیج و سپاه خبر داد و خاطر نشان کرد: این که پیش بینی از پادرآوردن نظام به وسیله تحریم ها محقق نشده و سپاه به کمک دولت آمده است، آن ها را نگران کرده و در این حوزه به سپاه و بسیج حمله می کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد