صفحه اصلی » حوزه و دانشگاه » طلبه باید فرزند زمان خویش باشد/ امروز پاشنه آشیل دشمن، زن وخانواده است

معاون مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران کشور:

طلبه باید فرزند زمان خویش باشد/ امروز پاشنه آشیل دشمن، زن وخانواده است

معاون حوزه های علمیه خواهران کشور با بیان اینکه طلاب جدید الورود راهی مقدس را انتخاب کردند و باید به آنها تبریک گفت، تصریح کرد: فرزند زمان خویش بودن و آگاه به مطالب روز از شاخصه های طلبه امروز است.

تاریخ انتشار: ۱۴:۲۹ - پنجشنبه ۱۳۹۷/۰۷/۵

به گزارش صاحب نیوز؛ معصومه ظهیری پیش از ظهر امروز در همایش طلاب جدیدالورود مدارس علمیه خواهران اصفهان که درسالن کوثر برگزار شد، اظهار کرد:  همیشه نقش بانوان در طول تاریخ  در زمان هایی که  به هر دلیلی معصومین و انبیا متوقف می شدند، پررنگ بوده و توانسته خلاء ها را جبران کند.

وی با اشاره به نقش بی بدیل حضرت زهرا(س)در تبیین اسلام و دفاع از ولایت و  واقعه غدیر خم و همچنین حمایت حضرت خدیجه کبری از پیامبراسلام در صدر اسلام ، مارد حضرت موسی و حضرت مریم (س) و در اخر نقش غیر قابل انکار حضرت زینب در اطلاع رسانی واقعه کربلا و جایات یزیدیان گفت: امروز نیز این نقش مهم می تواند در عرصه تبلیغ دین توسط طلاب رقم بخورد.

معاون فرهنگی تبلیغی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران کشور با بیان اینکه طلاب جدید الورود راهی مقدس را انتخاب کردند و باید به آنها تبریک گفت، تصریح کرد: فرزند زمان خویش بودن و آگاه به مطالب روز از شاخصه های طلبه امروز است.

وی ادامه داد: امروز پاشنه آشیل دشمن، زن و خانواده است و نوک پیکان دشمن جامعه زنان و بانوان ما را هدف قرار داده است، نقش مادری اگر برای همه بی بدیل است برای طلاب ما جایگاه مادری افضلیت دارد.

ظهیری عنوان کرد: همسرداری و آداب اجتماعی بانو مجتهده امین را خواهران طلبه جوان جدیدالورودمطالعه کنند که درسی بزرگ برای آنها است

وی افزود: لباس روحانیت که روحانیون می پوشند لباس رزم و لباس خدمت است، لازمه حضور خواهران ما بر صندلی تبلیغ دین باید این بوده که ارتباط ما با مردم دبیشتر باشد

معاون فرهنگی تبلیغی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران کشور یاداور شد: مهربان تر و با محبت تر صحبت کردن و ارتباط بیشتر با مردم در وجود یک بانو پس از حضور در حوزه علمیه باید بیشتر جلوه گر باشد

وی با تاکید براینکه در یک کلام حوزه آمدن باید ما را بهتر و خوب تر کند  اذعان کرد: اولین درس در حوزه های علمیه این است که روحیه علمی روحیه مقابله با جهل است و چشمه های علم و داناییاید حاصل شود،بنابراین باید ابتدا در مقابل نفس خویش در مرحله اول و سپس در مواجه با مردم فروتنی کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!