صفحه اصلی » حوزه و دانشگاه » دشمن سعی در برجسته سازی نقاط ضعف روحانیت و طلاب دارد/ مردم از عمل و سخنان عالمان دینی الگوبرداری می کنند

آیت الله مقتدایی:

دشمن سعی در برجسته سازی نقاط ضعف روحانیت و طلاب دارد/ مردم از عمل و سخنان عالمان دینی الگوبرداری می کنند

عضو شورای عالی حوزه های علمیه کشور گفت: دشمن سعی دارد در فضای مجازی نقاط ضعف طلاب و روحانیت را برجسته کند، مردم و طلاب مراقب فضای مسموم مجازی دشمن باشند.

تاریخ انتشار: ۱۴:۴۱ - پنجشنبه ۱۳۹۷/۰۷/۵

به گزارش صاحب نیوز؛ آیت الله مرتضی مقتدایی  پیش از ظهر امروز در همایش طلاب جدید الورود مدارس علمیه خواهران استان اصفهان  که با حضور یک هزار نفر طلبه  خواهر در سالن کوثر برگزار شده بود، اظهار کرد: خواهران جوان  که تصمیم به حضور در مدارس علمیه و تحصیل علوم دینی گرفته اند باید بدانند قدم در مسیر باارزش و مقدسی نهادند.

وی با اشاره به اینکه از منظر روایات مختلف از ائمه اطهار ارزش و جایگاه یک عالم دینی بسیار رفیع است گفت: در روایت آمده است راوی حدیث و عالم دینی که قلوب شیعیان ما را محکم می کند و دین را در وجود آنها محکم می کند از هزار عابد فضیلتش بالاتر است.

عضو خبرگان رهبری ابراز کرد: عالم دینی براساس روایات در روز قیامت نه تنها  به بهشت می رود بلکه از جانب خداوند اجازه شفاعت و مجوز ورود عده ای را به بهشت به همراه خود دارد.

وی افزود: همچنین در روایت آمده است اگر مبلغ دینی یک عمل خیر و احکام دینی به کسی فرا داد، آن شخص تا زمانی که آن عمل خیر را انجام می دهد، ثوابش نصیب عالم دینی هم می شود، پس درامر تبلیغ دین و آموزش معارف دینی به دیگران کوشا باشید.

عضو شورای عالی حوزه های علمیه کشور تصریح کرد: مردم چشم به طلاب و روحانیت در جامعه دارند، لذا مواظب رفتار و گفتار خود باشید، از عمل شما دیگران الگو می گیرند.

وی اذعان کرد: طلاب حوزه های علمیه نباید تحت تاثیر القائات فضای مجازی قرار گیرند و  بدانند فضای مجازی سعی در برجسته سازی نقاط ضعف روحانیت و طلاب حوزه های علمیه است، مراقب باشید که اگر عالم دینی منحرف شد مصیبت است و قطعا عذاب آن بیش از دیگران است.

آیت الله مقتدایی با اشاره به داستان حضرت موسی و حضرت خضر و همراهی این دو پیامبر  بر انجام عمل خیری که ممکن است گذشتگان ما کرده باشند و توفیق و برکات آن نصیب حال ما باشد تاکید کرد و گفت: ترویج دین و فرادادن احکام و اعتقادات دین به دیگران توسط مبلغین و طلاب خواهر چنان پاداشی دارد  که ممکن است نتیجه یک عمل خیر مورد قبول قرار گرفته شما و یا گذشتگان شما باشد.

وی بیان کرد: در روایتی دیگر از امام علی(ع) آمده است عالم دینی  اجر و پاداشش در نزد خداوند از کسی که تمام عمر روزهایش روزه و تمام شب ها قائم به عبادت است و در پایان عمر در مجاهدت با خداوند شهید می شود، بالاتر است

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!