صفحه اصلی » سیاسی » بدون بصیرت هرگز نمی توان در سنگر انقلاب ثابت قدم ماند/ تلاش دشمن برای شکستن استقامت فکری و عملی جوانان با ایجاد شبهه

نماینده ولی فقیه در سپاه:

بدون بصیرت هرگز نمی توان در سنگر انقلاب ثابت قدم ماند/ تلاش دشمن برای شکستن استقامت فکری و عملی جوانان با ایجاد شبهه

نماینده ولی فقیه در سپاه با بیان این که فاصله گرفتن از ولایت انسان را در اندیشه و عمل بسیار ضربه پذیر می کند، گفت: دشمن تمام تلاش خود را به کار گرفته است تا با ایجاد شبهه استقامت فکری و عملی جوانان را بشکند و آن ها را از نظام و ولایت جدا کند.

تاریخ انتشار: ۰۹:۵۰ - یکشنبه ۱۳۹۷/۰۷/۸

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت الاسلام عبدالله حاجی صادقی شامگاه شنبه در همایش حسینی (ع) رزمندگان خمینی (ره) که در آستان امامزاده آقاعلی عباس (ع) بادرود برگزار شد اظهار کرد: یک سری از عوامل باعث شد تا مسلمانانی که در رکاب پیغمبر بودن و در این راه از همه زندگی خود گذشتند، بعد ها حادثه عظیم کربلا را به وجود آورده و امام حسین (ع) را به شهادت برساندند.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با طرح این سوال که چرا این مسلمانان با نام خداوند و رسول الله (ص) بدترین صحنه تاریخ را رقم زدند، افزود: این مسلمانان گرچه در زمان پیامبر اسلام (ص) مجاهد بودند اما بعدها در عمل نتوانستند ثابت قدم بمانند و گرفتار لغزش در گفتار، رفتار و اندیشه شدند.

وی با تاکید بر این که در مجالس عزاداری باید در کنار یاحسین گویان با حسین ماندن نیز تقویت شود، گفت: امام حسین (ع) هرسال ماموریت حفظ دین خدا را دارد و این ماموریت مهم همواره در مجالس عزای ایشان بیشتر و بهتر از سال های قبل نمود پیدا می کند.

حجت الاسلام حاجی صادقی اضافه کرد: بدون بصیرت هرگز نمی توان در سنگر انقلاب ثابت قدم ماند بلکه باید با این ویژگی و عمق نگری، دشمن و و نقشه هایش را شناخت و با تحلیل درست از واقعیات و اهداف آن ها، در برابر آن ها ایستاد و یا در موراد لزوم حمله کرد.

وی بی بصیرتی را عامل مهم در وقوع حادثه عظیم کربلا عنوان و بیان کرد: دنیا پرست خواندن حضرت فاطمه (س) در قبال دفاع ایشان از امامت امام علی (ع) خود نشانه بزرگی از بی بصیرتی دشمنان دین خدا و خانه نشین کردن امیرالمومنین (ع) بود.

نماینده ولی فقیه در سپاه دنیا گرایی را عامل دوم رقم خوردن واقعه عاشورا خواند و تصریح کرد: این عامل که به مانند بی بصیرتی در جامعه امروزی و در حوادث چند سال اخیر نیز صدق می کند، شامل مال، فرزند و آقازادگی می شود که گاهی کسانی که در مقام سیف الاسلامی قرار می گرفتند به وسیله همین مال پرستی و به وسیله فرزندان خود به زمین می خوردند.

وی با بیان این که فاصله گرفتن از ولایت انسان را در اندیشه و عمل بسیار ضربه پذیر می کند، افزود: دشمن تمام تلاش خود را به کار گرفته تا با ایجاد شبهه استقامت فکری و عملی جوانان را بشکند و آن ها را از نظام و ولایت جدا کند.

حجت الاسلام حاجی صادقی همچنین از تلاش های گسترده دشمنان برای در مقابل قرار دادن مردم با نظام خبر داد و گفت: برخلاف تمام بدعمل کردن های مسئولان و گلایه ها و انتقاداتی که وجود دارد اما این مردم به خاطر پیوندی که با ولایت بسته اند هرگز خسته نخواهند شد و از انقلاب دست برنخواهند داشت.

وی یاد و نام شهدای مدافع حرم را گرامیداشت و آن ها را الگوی بارزی از استقامت عملی و اندیشه ای خواند و گفت: در حالی که فقط ۱۸ درصد از خاک سوریه در اختیار دولت قانونی بود، شهدای مدافع حرم با این ویژگی های خود کاری کرده اند که امروزه تنها ۱٫۵ درصد از خاک دست داعش است و به زودی این مقدار نیز پس گرفته می شود.

نماینده ولی فقیه در سپاه با بیان این که دشمن طرح های فراوانی اجرا کرد تا انقلاب ۴۰ سالگی اش را تجربه نکند، خطاب به رزمندگان خمینی (ره) خاطر نشان کرد: هرگز نسبت به توفیقات گذشته مغرور نشده و تلاش کنید تا همچنان در آینده استقامت فکری و عملیتان حفظ شود.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد