صفحه اصلی » حوزه و دانشگاه » برگزاری بیش از  100کرسی آزاداندیشی در حوزه های علمیه اصفهان

رییس پژوهشکده الهیات دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان خبرداد؛

برگزاری بیش از  100کرسی آزاداندیشی در حوزه های علمیه اصفهان

رییس پژوهشکده الهیات و خانواده دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان از برگزاری بیش از 100  کرسی آزاداندیشی و نظریه پردازی در حوزه های علمیه اصفهان خبر داد و گفت: از این تعداد در سال های اخیر تقریباً هر سال بیش از ۲۰ کرسی آزاداندیشی محقق شده است.

تاریخ انتشار: ۱۱:۳۶ - سه شنبه ۱۳۹۷/۰۷/۱۰

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت الاسلام و المسلمین عبدالرسول احمدیان در گفت و گو با خبرنگاران گفت: با توجه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب و هم چنین محیط نقادی که در حوزه‌های علمیه وجود دارد و همچنین ظرفیت بالای حوزه‌های علمیه استان اصفهان نسبت به دیگر استان ها، باید در برگزاری این گونه کرسی ها کوشش بیشتری صورت گیرد و در فضای آزاد تضارب آراء، طلاب و فضلای محترم  به بیان نظرات خود بپردازند تا با تولید علم و دوری از هر گونه تعصب موجبات تعالی حوزه علمیه را فراهم سازیم.

رییس پژوهشکده الهیات و خانواده دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان با بیان این‌که شورای مرکزی دبیرخانه از 11 نفر  مدیران و اساتید و فضلای حوزه‌ علمیه برادران و خواهران استان اصفهان و دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان تشکیل شده است، بیان کرد: اساسنامه و آیین نامه های اجرایی کرسی های نظریه پردازی، نقد و مناظره  این دبیرخانه همگی در شورا تدوین و تصویب شده است.کرسی ها به دو صورت طلبه محور و استادمحور و در دو سطح آزاد اندیشی ، ترویجی و علمی برگزار می گردد و امید داریم در آینده زمینه برگزاری کرسی های  نظریه پردازی نیز در  حوزه علمیه  اصفهان فراهم گردد.

حجت الاسلام احمدیان در ادامه تصریح کرد: با توجه به نیازسنجی و اولویت بندی اختصاصی هر مدرسه علمیه، اکثر کرسی ها با کیفیت و استقبال خوبی رو به رو بوده است.

وی ادامه داد: برنامه سال 97 دبیرخانه، گسترش اجرای کرسی های ترویجی و اهتمام ویژه به اعلام نیاز مراکز علمی حوزوی در اجرای کرسی ها می باشد و گسترش کرسی ها در مراکزی که هنوز هیچ کرسی در آنجا انجام نشده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!