حجت الاسلام و المسلمین عبدالرسول احمدیان
۱۱:۳۶ - سه شنبه ۱۳۹۷/۰۷/۱۰

رییس پژوهشکده الهیات دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان خبرداد؛

برگزاری بیش از  ۱۰۰کرسی آزاداندیشی در حوزه های علمیه اصفهان

رییس پژوهشکده الهیات و خانواده دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان از برگزاری بیش از ۱۰۰  کرسی آزاداندیشی و نظریه پردازی در حوزه های علمیه اصفهان خبر داد و گفت: از این تعداد در سال های اخیر تقریباً هر سال بیش از ۲۰ کرسی آزاداندیشی محقق شده است.

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت الاسلام و المسلمین عبدالرسول احمدیان در گفت و گو با خبرنگاران گفت: با توجه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب و هم چنین محیط نقادی که در حوزه‌های علمیه وجود دارد و همچنین ظرفیت بالای حوزه‌های علمیه استان اصفهان نسبت به دیگر استان ها، باید در برگزاری این گونه کرسی ها کوشش بیشتری صورت گیرد و در فضای آزاد تضارب آراء، طلاب و فضلای محترم  به بیان نظرات خود بپردازند تا با تولید علم و دوری از هر گونه تعصب موجبات تعالی حوزه علمیه را فراهم سازیم.

رییس پژوهشکده الهیات و خانواده دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان با بیان این‌که شورای مرکزی دبیرخانه از 11 نفر  مدیران و اساتید و فضلای حوزه‌ علمیه برادران و خواهران استان اصفهان و دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان تشکیل شده است، بیان کرد: اساسنامه و آیین نامه های اجرایی کرسی های نظریه پردازی، نقد و مناظره  این دبیرخانه همگی در شورا تدوین و تصویب شده است.کرسی ها به دو صورت طلبه محور و استادمحور و در دو سطح آزاد اندیشی ، ترویجی و علمی برگزار می گردد و امید داریم در آینده زمینه برگزاری کرسی های  نظریه پردازی نیز در  حوزه علمیه  اصفهان فراهم گردد.

حجت الاسلام احمدیان در ادامه تصریح کرد: با توجه به نیازسنجی و اولویت بندی اختصاصی هر مدرسه علمیه، اکثر کرسی ها با کیفیت و استقبال خوبی رو به رو بوده است.

وی ادامه داد: برنامه سال 97 دبیرخانه، گسترش اجرای کرسی های ترویجی و اهتمام ویژه به اعلام نیاز مراکز علمی حوزوی در اجرای کرسی ها می باشد و گسترش کرسی ها در مراکزی که هنوز هیچ کرسی در آنجا انجام نشده است.

انتهای پیام/