صفحه اصلی » اقتصادی » ثبت 62 وقف جدید در استان اصفهان/ اهداف مذهبی، قرآنی و کمک به ازدواج زوج های جوان از جمله نیات واقفان

معاون فرهنگی اجتماعی اوقاف استان خبرداد؛

ثبت 62 وقف جدید در استان اصفهان/ اهداف مذهبی، قرآنی و کمک به ازدواج زوج های جوان از جمله نیات واقفان

معاون فرهنگی اجتماعی اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: در شش ماهه اول سال جاری 62 وقف جدید به ارزش تقریبی 70 میلیارد ریال در استان اصفهان به ثبت رسیده است.

تاریخ انتشار: ۱۱:۰۵ - شنبه ۱۳۹۷/۰۷/۱۴

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت الاسلام  ولی الله روان در گفت و گو با خبرنگاران اظهارکرد: باتوجه به فعالیت های فرهنگی و ترویجی که توسط انجمن های یاوران وقف و همچنین کارشناسان فرهنگی ادارات اوقاف و امور خیریه در راستای توسعه فرهنگ وقف در استان اصفهان انجام شده است در شش ماهه نخست سال جاری 62 وقف جدید به ارزش تقریبی 70 میلیارد ریال در استان اصفهان به ثبت رسیده است.

وی در ادامه افزود: نیات وقف هایی که به ثبت رسیده است در حوزه های مختلف از جمله مذهبی، قرآنی، کمک به ازدواج زوج های جوان، کمک برای درمان افراد بی بضاعت و… است که از این تعداد 37 وقف متصرفی و 25 وقف نیز غیر متصرفی است.

سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان در ادامه به تعدادی از وقف های جدیدی که براساس نیازهای روز جامعه در شش ماهه نخست سال جاری در استان به ثبت رسیده است اشاره کرد و گفت: در گلپایگان توسط محمد حسن حجتی و ربابه نیری موقوفه ای برای کمک به ازدواج جوانان نیازمند و تامین جهیزیه آنان وقف شده همچنین مصطفی دردانی شرودانی نیز در فلاورجان برای کمک به افراد مستمند وقف جدیدی را به نام خود ثبت کرد و شوکت شریف زاده دیگر واقف نیک اندیش نیز در شهر اردستان برای کمک به بیماران نیازمند و همچنین دانش آموزان بی بضاعت وقف جدیدی را از خود برجا گذاشته است.

حجت الاسلام و المسلمین ولی الله روان گفت: همچنین 35 موقوفه انتفاعی(موقوفاتی که از محل موقوفه برای اجرای نیت استفاده می شود) و 27 وقف منفعتی(وقفی که درآمد آن صرف اجرای نیت می شود) در شش ماهه نخست توسط واقفان نیک اندیش به ثبت رسیده است.

وی در ادامه اضافه کرد: در شش ماهه نخست سال آران و بیدگل با ثبت 9 وقف جدید، نجف آباد با 7 وقف و فریدن با 6 وقف جدید در استان پیشرو هستند.

سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان در ادامه یادآور شد: باتوجه به مسائل و مشکلات مالی موجود در جامعه یکی از مهمترین محورهای تبلیغی اداره کل اوقاف و امور خیریه در ارتباط با ترویج فرهنگ وقف دعوت از واقفان نیک اندیش جهت ایجاد وقف های جدیدی برای تامین معیشت مردم بوده است که امیدواریم در شش ماهه دوم سال شاهد ثبت وقف های بیشتری در این راستا باشیم.

حجت الاسلام و المسلمین ولی الله روان خاطر نشان شد: همچنین اداره اوقاف و امور خیریه توانسته است با هدف اجرای امینانه نیات واقفان نیک اندیش از محل موقوفات منطبق و جذب کمک های خیرین برنامه های مهم و شاخصی را همچون ضیافت الهی، بصیرت عاشورایی، مهر تحصیلی، مهر تندرستی و…. را در شش ماهه نخست سال جاری اجرا نماید که این امر نشان از جدیت اداره اوقاف و امور خیریه و بروز بودن برنامه های اوقاف و امور خیریه با نیازهای جامعه است.

انتهای پیام/

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!