صفحه اصلی » حوزه و دانشگاه » اولین نشست پیش همایش امام رضا(ع) به میزبانی حوزه علمیه اصفهان برگزار می شود

نماینده آستان قدس رضوی در همایش بین‌المللی امام رضا (ع):

اولین نشست پیش همایش امام رضا(ع) به میزبانی حوزه علمیه اصفهان برگزار می شود

حجت الاسلام طباطبایی گفت: حوزه علمیه اصفهان میزبان اولین نشست  تخصصی پیش همایش امام رضا (ع) و گفتگوی ادیان است، الگوگیری از نحوه گفتگوی امام رضا(ع) با ادیان توحیدی از اهداف همایش است.

تاریخ انتشار: ۱۲:۱۰ - دوشنبه ۱۳۹۷/۰۷/۱۶

به گزارش صاحب نیوز؛حجت‌الاسلام سید محمد امیر طباطبایی پیش از ظهر امروز در نشست خبری خود با اصحاب رسانه اظهار کرد:ما تلاش می کنیم استانداردهای اسلامی که برپایه ارزش های نظام جمهوری اسلامی ایران است را در آموزش های دینی برقرار کنیم.

وی با بیان اینکه با نگاه به سیره اهل بیت خاصه حضرت ثامن الحجج در تعامل و گفتگوی با دیگر ادیان پیام رفتاری دریافت می کنیم، گفت: نحوه گفتگوی امام رضا (ع) به عنوان عالم آل محمد (ص) در مناظرات علمی خود با نمایندگان ادیان توحیدی بسیار برای همه ما یک الگو است.

نماینده آستان قدس رضوی در همایش بین‌المللی امام رضا (ع) افزود: به منظور هر چه بهتر معرفی امام رضا(ع) و تاکید بر گفتگوی ادیان همایش تحت این عنوان به صورت بین المللی به میزبانی مشهد مقدس در بهمن ماه سال جاری برگزار می شود.

وی افزود: تصمیم داریم مشهدالرضا را پایتخت گفتگوی ادیان در جهان معرفی کنیم و از این طریق خدمتی بزرگ به اسلام کنیم چرا که معتقدیم چنین ظرفیتی با وجود مقدس حضرت ثامن‌الحجج (ع) هست.

حجت الاسلام طباطبایی متذکر شد: همایش اصلی در 10 و 11 بهمن‌ماه همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور علمای بزرگ ادیان توحیدی از سراسر جهان در مشهد برگزار می‌شود

وی تصریح کرد: ارسال چکیده مقالات تا 20 آبان ماه تمدید شده و تا انتهای اذرماه مهلت ارسال کامل مقالات است، در هر نشست خارجی 20 مقاله پیش بینی شده است که ارایه می‌شودو برای هر نشست داخلی 4 مقاله در رده علنی پژوهشی توسط اندیشمندان داخلی واساتید ودانشگاه ارایه می‌شود

ویبیان کرد: طی برنامه‌ریزی صورت گرفته هفت نشست پیش همایش در نظر گرفته شده است که سه پیش نشست این همایش در خارج از کشور است، پیش نشست اول با موضوع ادیان هند در کشور هندوستان شهر دهلی نو و دانشگاه اسلامی همدرد در اسفندماه سال گذشته برگزار شد.

نماینده آستان قدس رضوی در همایش بین‌المللی امام رضا (ع) با بیان اینکه نشست دوم پیش همایش در کشور لبنان در مردادماه 97 با حضور علمای ادیانی در بیروت برگزار شد گفت: نشست سوم در روسیه در آبان ماه برگزار می‌شود.

وی اذعان کرد: چهار نشست پیش همایش داخلی در این همایش مدنظر است که اولین پیش نشست آن در شهر اصفهان به میزبانی حوزه علمیه اصفهان و دانشگاه اصفهان در هفته جاری برگزار می‌شود

حجت‌الاسلام طباطبایی خاطرنشان کرد: نشست پیش همایش داخلی بعدی در شهر مقدس قم در 10 آبان ماه در دانشگاه ادیان با حضور علما و نمایندگان اقلیت‌های مذهبی و سپس نشست سوم در آذرماه در دانشگاه الهیات تهران و نشست آخر پیش همایش در شهر یزد با همکاری حوزه علمیه یزد در دی‌ماه برگزار می‌شود.

وی ابراز کرد: رویکرد ما در اولین همایش بین‌المللی امام رضا (ع) و گفتگوی ادیان، علاوه بر بحث علمی، فرهنگی است، چرا که نقطه ضعفی که ما د در معرفی اهل‌بیت داریم همین امر بوده، لذا سعی در برطرف ساختن آن داریم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!