صفحه اصلی » سیاسی » افرادی که حاضر به اعلام رأی و اموال خود نیستند چگونه حاضر به شفافیت اقتصادی برای دشمن هستند/ دشمنان در بحث FATF به دنبال توطئه اقتصادی است

کارشناس مسائل سیاسی:

افرادی که حاضر به اعلام رأی و اموال خود نیستند چگونه حاضر به شفافیت اقتصادی برای دشمن هستند/ دشمنان در بحث FATF به دنبال توطئه اقتصادی است

کارشناس مسائل سیاسی بابیان اینکه دشمنان در بحث FATF به دنبال توطئه اقتصادی است، گفت: افرادی که حاضر به اعلام رأی و اموال خود نیستند چگونه حاضر به شفافیت اقتصادی برای دشمن هستند.

تاریخ انتشار: ۰۹:۰۱ - پنجشنبه ۱۳۹۷/۰۷/۱۹

سید جلال حسینی در گفت‌وگو با صاحب نیوز بابیان اینکه صحبت در مورد مشکلات و ایرادات FATF زیاد است، اظهار کرد: ۳۵ کشور بیشتر عضو این لایحه نیستند و ایران را از وضعیت لیست سیاه بیرون نیاوردند و اقدام به متقابل می‌کنند.

کارشناس سیاسی گفت: دشمنان دنبال این هستند، ایران را مجبور کنند که مسیری که می‌رود برگردد و در بحث FATF به دنبال توطئه اقتصادی است.

وی با اشاره به اینکه آمریکا درگذشته تعداد ۱۷ نفر نیرو در وزارت خزانه‌داری آمریکا برای اقدامات علیه ایران داشت اما این نیروها به حدود ۵۰۰ نفر افزایش‌یافته‌اند، افزود: این‌ها در بحث اقتصادی توطئه جدیدی را سامان می‌دهند و دنبال این هستند.

حسینی با تأکید بر اینکه در بحث جنگ نکته‌ای که مهم است، داشتن اطلاعات است، بیان کرد: این‌ها می‌خواهند برای مبارزه با ایران در بخش اقتصادی موفق شوند و اطلاعاتشان را در زمینه اقتصادی ایران قوی‌تر کنند.

این کارشناس سیاسی ادامه داد: دشمنان نیاز به شفافیت مبادلات و اطلاعات اقتصادی ایران داشت که با تصویب FATF، این اطلاعات به‌طور کامل در اختیار آن گذاشته می‌شود.

وی بابیان اینکه در بحث CFT مبارزه با راه‌های تأمین مالی تروریست مطرح‌شده است و آن‌ها تروریست را نهادهایی مانند سپاه پاسداران و گروه‌های جهادی می‌دانند، خاطرنشان کرد: افرادی که به تصویب این لایحه رأی دادند، از دشمن می‌ترسند و اعتماد به توانایی‌های داخل و عهده‌های الهی ندارند.

حسینی تأکید کرد: این لایحه یک سند ذلت برای کشور است و همان‌گونه که برخی‌ها مطرح کردند اسامی این افراد در تاریخ به‌عنوان خائن معرفی می شود.

وی بابیان اینکه رهبر انقلاب تأکید کردند نباید زیر بار این قراردادهای استعماری رفت و به‌صورت داخلی تصویب شود، تصریح کرد: افرادی که با تصویب این لایحه رأی دادند، حاضر نیستند رأیشان شفاف شود و در شفافیت اقتصادی حاضر نیستند اموالشان معرفی کنند.

این کارشناس سیاسی با اشاره به اینکه این افراد که حاضر به اعلام رأی و اموال خود نیستند اما چگونه حاضر هستند شفافیت اقتصادی برای دشمن ایجاد کنند، بیان کرد: اگر به معنای واقعی دنبال شفافیت اقتصادی، مبارزه با پول‌شویی و تروریست بودند باید در مورد لوایح داخلی را تصویب کنند.

وی ادامه داد: غرب‌زدگی برخی از مسئولان دلیل موجب تصویب این لایحه شده است و با تصویب این لایحه متأسفانه مهم‌ترین فعالیت‌های کشور را در اختیار دشمن قرار می‌گیرد.

حسینی تأکید کرد: در زمینه جنگ ارزی و تحریم هدفمند و اشراف اطلاعاتی دشمن را ایجاد کنند که وقتی دشمن اشراف دا‌شته باشد زمینه بروز تحریم را بهتر در ایران فراهم کند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!