صفحه اصلی » سیاسی » ضرورت برگزاری کرسی های آزاد اندیشی برای جوانان/ نیروهای مسلح جزو افراد شاخص در نظام اسلامی هستند

امام جمعه اصفهان مطرح کرد؛

ضرورت برگزاری کرسی های آزاد اندیشی برای جوانان/ نیروهای مسلح جزو افراد شاخص در نظام اسلامی هستند

امام جمعه اصفهان با بیان اینکه اگر انقلاب پیروز نشده بود، معلوم نبود چه به روز جوانان این مملکت می آمد، گفت: باید برای جوانان کرسی های آزاد اندیشی بگذاریم، شبهه ها، اهداف و پشت پرده های دشمن را برایشان تشریح کرده و نگذاریم که از مسیر انقلاب و ارزش ها جدا شوند.

تاریخ انتشار: ۰۹:۲۱ - پنجشنبه ۱۳۹۷/۰۷/۱۹

به گزارش صاحب نیوز؛ آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در دیدار سردار مهدی معصوم بیگی و دیگر فرماندهان و مسئولان فرماندهی انتظامی استان اصفهان با تبریک هفته نیروی انتظامی به همه کارکنان این نیرو اظهار کرد: امروز بحمد الله نیروی انتظامی در همه زمینه ها موفق بوده و مایه دلگرمی مردم و پشتوانه محکمی برای نظام است.

وی با اشاره به حدیثی از پیامبر اسلام (ص)، گفت: سلامتی و امنیت دو نعمتی هستند که برای همه مجهولند و تا زمانی انسان این نعمت ها را دارد قدرشان را نمی داند و شکر خداوند را بجا نمی آورد اما وقتی هر کدام از آنها را از دست بدهد تازه می فهمد که از چه نعمتی برخوردار بوده است.

نماینده ولی فقیه در استان اضافه کرد: در روایت دیگری آمده که پیامبر اکرم (ص) می فرمایند اگر فردی یک روز مراقب امنیت جامعه باشد برای او بهتر از همه خیر دنیا و آخرت و همچنین ایشان در جای دیگری فرمودند، فضیلت کار نگهبانی که یک شب در راه خدا از جامعه اسلامی حفاظت کند از هزار شب روزه داری در روزها و عبادت درشب ها بهتر است.

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: پیامبراسلام (ص) در روایت دیگری فرمودند، دو چشم است که در روز قیامت آتش به آنان نمی آید؛ اول چشمی که از ترس خدا گریه کند و دوم چشمی که برای حراست از جامعه اسلامی بیدار بماند.

وی تصریح کرد: با بررسی احادیث و روایاتی که در زمینه فضیلت و منزلت نگهبانی و پاسداری از امنیت جامعه اسلامی در می یابیم که ذات کار نیروی انتظامی عبادت است و بنابراین کارکنان این نیرو باید به شغل خود افتخار کنند، البته نباید فراموش کنیم که ما از اولیای الهی خیلی عقب هستیم و همواره باید در این راه تلاش کنیم.

آیت الله طباطبایی نژاد، در ادامه به شبه افکنی های دشمن برعلیه نظام در فضای مجازی اشاره کرد و گفت: جوانان ما امروز در بد بحرانی قرار گرفته اند و 10 سال قبل را نمی شود با الان مقایسه کرد، پیشرفت فناوری ها و رواج گوشی های تلفن همراه هوشمند راه های دسترسی به گناه را نیز افزایش داده به گونه ای که جوانان با انبوهی از تصاویر،فیلم ها و مطالب خلاف و انحرافی روبرو می شوند.

امام جمعه اصفهان با بیان اینکه اگر انقلاب پیروز نشده بود، معلوم نبود چه به روز جوانان این مملکت می آمد افزود: باید برای جوانان کرسی های آزاد اندیشی بگذاریم، شبهه ها، اهداف و پشت پرده های دشمن را برایشان تشریح کرده و نگذاریم که از مسیر انقلاب و ارزش ها جدا شوند.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان یادآور شد: قطعاً نیروهای مسلح که جزو افراد شاخص در نظام اسلامی هستند باید بیشتر مراقب فرزندان و خانواده هایشان باشند و یکی از ضروری ترین کارها آنها رسیدگی به خانواده های خود است و البته باید همه مواظب باشیم و با عمل و رفتار خود اسلام را بیشتر در بین مردم رواج بدهیم.

نماینده ولی فقیه در استان در پایان نیروهای انتظامی را به برپا داشتن نماز اول وقت، رعایت اخلاق در خانواده ها ، توجه ویژه به تربیت اسلامی فرزندان خود و اهتمام بیشتر در خدمت به مردم سفارش کرد و گفت: کاری کنید که به عنوان ماموران ایران اسلامی که تنها مملکت شیعه در جهان است پیش امام زمان (عج) سربلند و روسفید باشید.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!