صفحه اصلی » اجتماعی » تبدیل زباله ۸۰ درصد جمعیت استان اصفهان به کمپوست/ روش های بازیافت کود کمپوست در استان سنتی است

معاون فنی حفاظت محیط زیست استان:

تبدیل زباله ۸۰ درصد جمعیت استان اصفهان به کمپوست/ روش های بازیافت کود کمپوست در استان سنتی است

معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان گفت: زباله تولید شده حدود ۸۰ درصد از جمعیت استان اصفهان به شش کارخانه کود کمپوست ارسال می شود.

تاریخ انتشار: ۱۰:۳۷ - جمعه ۱۳۹۷/۰۷/۲۰

به گزارش صاحب نیوز؛ مهدی ریاحی با بیان اینکه زباله تولید شده حدود ۸۰ درصد از جمعیت استان اصفهان به شش کارخانه کود کمپوست ارسال می شود. اظهارکرد: زباله تولیدی در استان اصفهان سه هزار و ۶۲ تن در روز است که با احتساب این رقم هر اصفهانی در روز ۴۸۰ گرم زباله تولید می کند.

معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان گفت: از کل زباله عادی تولید شده در استان اصفهان ۶۷.۸ درصد به شش کارخانه کمپوست ارسال و سایر زباله ها، بدون هیچ گونه عملیات بازیافتی دفن می شود.

وی اظهار کرد: کارخانه های کمپوست در استان زباله های تولیدی ۸۰ درصد جمعیت استان را بازیافت کرده و در نهایت به کود کمپوست، تبدیل می کنند.

ریاحی تصریح کرد: کارخانه های تولید کود کمپوست استان در شاهین شهر، خمینی شهر و برخوار، فلاورجان، لنجان، نجف آباد، کاشان و آران و بیدگل، مستقر هستند.

معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان افزود: زباله های شهرها و روستاهای اطراف این مناطق مانند بهارستان، درچه، قهجاورستان، فولادشهر، چمگردان، سده لنجان، باغبهادران، ورنامخواست، چرمهین، باغشاد، زاینده رود، دهستان اشیان، دهستان زیرکوه، دهستان چم کوه، مبارکه، تیران، گلدشت، رضوانشهر، کوشک، کهریزسنگ و جوزدان نیز در کارخانه کمپوست، تبدیل به کود می شود.

وی افزود : کارخانه های کمپوست گلپایگان، خوانسار، مبارکه، دهاقان، شهرضا، فریدن، بویین و میاندشت و چادگان نیز در دست احداث است.

ریاحی روش های بازیافت و تولید کود کمپوست در استان اصفهان را سنتی دانست و گفت: بخشی از زباله های قابل بازیافت در این منطقه به دلیل استفاده از روش های قدیمی دفن می شود.

انتهای پیام/ایرنا

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد