صفحه اصلی » سیاسی » مراسم اربعین حسینی یک مانور دینی و سیاسی برای شیعیان جهان است/ مراقب قرارداد FATF باشید

امام جمعه اصفهان:

مراسم اربعین حسینی یک مانور دینی و سیاسی برای شیعیان جهان است/ مراقب قرارداد FATF باشید

مام جمعه اصفهان گفت: شرکت در مراسم اربعین حسینی، یک مانور دینی و سیاسی برای شیعیان جهان است پس در این راه هرچه بیشتر تلاش کنیم و سفیری برای ایران و اباعبدالله (ع) باشیم و حرکتی خلاف شأن این مراسم انجام ندهیم.

تاریخ انتشار: ۱۳:۵۹ - جمعه ۱۳۹۷/۰۷/۲۰

به گزارش صاحب نیوز؛آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد ظهر امروز در نماز جمعه شهر اصفهان اظهار کرد: امام مجتبی(ع) فرمودند هرکسی عزت می‌خواهد و بی‌نیاز باشد بدون آن که مالی داشته باشد باید از ذلت معصیت خدا به سمت عزت اطاعت خداوند حرکت کند، چنین شخصی هم عزت، هم ابهت و هم ثروت دارد.

وی ادامه داد: باید از عاشورا درس و عبرت بگیریم زیرا فرق بین درس و عبرت حائز اهمیت است و متوجه می شود که  انسان از چه مسائلی  درس و از چه مسائلی عبرت می‌گیرد چرا که انسان از کارهای نادرستی که انجام شده عبرت می‌گیرد و تجربه به دست می آورد تا آنها را تکرار نکند اما درس گرفتن انسان از کارهای خوب است که سعی می‌کند آن کار خوب را تکرار کند.

امام جمعه اصفهان عنوان کرد:  بسیاری از افراد که به یاری امام حسین(ع) نشتافتند، توبه کردند که چرا زودتر به یاری امام خود نرفتند یا چرا به موقع به یاری حضرت نرفتند این درحالی است که وقتی به حضرت امام حسین(ع) اطلاع  دادند که وقت نماز است از کسی که این کار را یادآوری کرد بسیار تشکر کردند و او نیز از حضرت خواست که سپر امام حسین(ع) باشد تا در روز عاشورا نماز برپا شود.

وی افزود: رضایت خداوند نیز یکی از درس های واقعه عاشوراست به طوری که حضرت امام حسین (ع) در گودال قتله گاه فرمودند:رضاً به رضائک چراکه رضا بالاترین مقامی است که می توان به آن رسید بنابراین کسی نباید دل اش جز رضای خداوند داشته باشد.

آیت الله طباطبایی نژاد یادآور شد: حضرت زینب نیز وقتی ابن زیاد گفت: ببینید خدا و دین اسلام با شما چکار کرد و آن حضرت در جواب فرمود: به جز زیبایی چیزی ندیدم و همین مسائل است که به ما نشان می دهد آنچه خداوند به ما می دهد باید راضی باشیم.

وی ضمن یادآوری مناسبت های هفته گذشته اضافه کرد: در هفته گذشته روز نیروی انتظامی بود که بخشی از امنیت کشور را بر عهده دارند از تمامی فعالان این نهاد و از هیئت های مذهبی به دلیل رعایت شعائر دینی و مذهبی تشکر می کنم.

امام جمعه اصفهان تاکید کرد: مردم استان اصفهان نسبت به دیگر استان ها بیشتر به کمیته امداد کمک کردند که جای تقدیر و تشکر دارد در حدی که رییس کمیته امداد کشور حجم این کمک ها را شگفت زده دانست.

وی به فرا رسیدن ایام شهادت آیت الله اشرفی اصفهانی که به دست منافقان به شهادت رسید، اشاره کرد و افزود: امام خمینی (ره) همواره می فرمود به آیت الله اشرفی اصفهانی ارادت دارم.

آیت الله طباطبایی نژاد در ارتباط با لایحه FATF که به تازگی مصوب شده است، اظهار کرد: شورای نگهبان و مجلس شورای اسلامی در ارتباط با قراردادFATFمراقب باشد که قرار است چه اتفاقی بیافتد چرا که اگر لایحه ای در مجلس مصوب شد و شورای نگهبان نیز آن را رد نکرد و مقام معظم رهبری نیز حرفی به مخالفت از آن نزد این لایحه به صورت قانون در می آید.

وی یادآور شد: قرار نیست همه افراد به آن رأی بدهند و یا پس از قانونی شدن یک لایحه دیگری اعتراض کرد چراکه دیگر محلی از اعراب ندارد و نمایندگان مجلس که به آنها رأی داده اید وکلای شما هستند که باید به آنها احترام بگذارید.

امام جمعه اصفهان خاطرنشان کرد: هر حرکتی که انجام می دهید، شرکت در مراسم اربعین حسینی، یک مانور دینی و سیاسی برای شیعیان جهان است پس در این راه هرچه بیشتر تلاش کنیم و سفیری برای ایران و اباعبدالله (ع) باشیم و حرکتی خلاف شأن این مراسم انجام ندهیم.

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها

  1. فضول گفته :

    امام جمعه محترم پس چرا امام علیه تصویب لایحه کاپیتولاسیون صحبت کرد

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد