صفحه اصلی » بین الملل » بیش از هشت هزار شورشی وابسته به ائتلاف در درگیری با رزمندگان یمنی به هلاکت رسیدند+ تصاویر

تحولات میدانی جبهه ساحلی استان «الحدیده» یمن؛

بیش از هشت هزار شورشی وابسته به ائتلاف در درگیری با رزمندگان یمنی به هلاکت رسیدند+ تصاویر

بیش از 8 هزار شورشی وابسته به ائتلاف در درگیری با رزمندگان یمنی در جبهه‌های مختلف استان الحدیده به هلاکت رسیدند.

تاریخ انتشار: ۰۸:۵۹ - شنبه ۱۳۹۷/۰۷/۲۱

به گزارش صاحب نیوز؛ ائتلاف «عربی، غربی و صهیونیستی» بیش از چهار ماه است که حمله‌های گسترده‌ای را با همکاری هزاران شورشی در محور استان الحدیده واقع در غرب یمن علیه رزمندگان آغاز کرده است.

به گفته منابع میدانی، ائتلاف به‌منظور اشغال کامل استان الحدیده و قطع امدادرسانی رزمندگان یمنی از استان صنعا به مناطق ساحلی، در چند ماه گذشته 12 تیپ نظامی شامل 20 هزار شورشی، نظامی سودانی و آفریقایی را به استان الحدیده اعزام کرده است.

بر اساس اطلاعات منتشرشده، رزمندگان یمنی در چند ماه گذشته به روش‌های مختلف ازجمله «کمین، دفع حمله، استفاده از موشک‌های حرارتی، تله گذاری و …» موفق شدند بیش از 8 هزار تن از شورشیان را در جبهه‌های مختلف الحدیده به هلاکت برسانند و هزاران تن دیگر را زخمی کنند.

بر اساس اعلام رسانه‌های یمنی، تنها حدود 3 هزار تن از شورشیان که در درگیری با رزمندگان یمنی مجروح شده بودند، به بیمارستان‌های شهر «الخوخه» واقع در جنوب غرب استان الحدیده و هم‌مرز با استان تعز منتقل‌شده‌اند.

با توجه به مقاومت ستودنی رزمندگان یمنی و افزایش تلفات بالای دشمن و متوقف شدن پیشروی آن‌ها، صدها تن از شورشیان از ترس کشته شدن جبهه‌های استان را ترک کرده‌اند و به استان‌های اطراف متواری شده‌اند.

شورشیان با پشتیبانی هوایی و دریایی و مستشاری ائتلاف غربی، عربی و صهیونیستی در چهار ماه گذشته تنها موفق به اشغال حدود 20 درصد از استان، شامل مناطق غربی و جنوب غربی ازجمله «الخوخه، تحیتا، حیس، طائف و …» شده‌اند.

حدود 80 درصد از استان الحدیده شامل مناطق شمالی، مرکزی، شرقی و جنوبی ازجمله «شهر الحدیده، فرودگاه شهر، الدریهمی، بیت فقیه، مجیلس، جبلیه و …» تحت کنترل رزمندگان انصارالله و ارتش یمن است.

نقشه اختصاصی صاحب نیوز از آخرین تحولات میدانی استان الحدیده

انتهای پیام/ المسیره نت

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!