صفحه اصلی » ورزشی » هیئت نابینایان اصفهان در امتیاز و کسب مقام، رتبه اول کشور را کسب کرد/ اعزام ۱۳ ورزشکار و مربی هیئت به مسابقات پاراآسیایی

رئیس هیئت نابینایان و کم‌بینایان استان اصفهان:

هیئت نابینایان اصفهان در امتیاز و کسب مقام، رتبه اول کشور را کسب کرد/ اعزام ۱۳ ورزشکار و مربی هیئت به مسابقات پاراآسیایی

رئیس هیئت نابینایان و کم‌بینایان استان اصفهان با اشاره به اعزام ۱۳ ورزشکار و مربی هیئت نابینایان اصفهان به مسابقات پاراآسیایی، گفت: هیئت نابینایان و کم‌بینایان استان اصفهان در امتیاز و کسب مقام، رتبه اول کشور را به خود اختصاص داده است.

تاریخ انتشار: ۲۱:۰۳ - دوشنبه ۱۳۹۷/۰۷/۲۳

سید اصغر فیاض در حاشیه مراسم استقبال از مدال آوران مسابقات آسیایی در گفت‌وگو با صاحب نیوز با اشاره به اینکه در این مسابقات ۹ ورزشکار کم‌بینا و نابینا، در رشته‌های دومیدانی، شطرنج و گلبال داشتیم، گفت: چهار مربی و سرمربی تیم ملی که همراه بچه ها در این مسابقات بودند که مجموعا ۱۳ نفر از هیات استان اعزام به این مسابقات اعزام شدند.

رئیس هیئت نابینایان و کم‌بینایان استان اصفهان بابیان اینکه از مجموع ۱۳۵ مدال کسب شده در این مسابقات، حاصل تلاش های تیم فدراسیون نابینایا ۴۸ مدال رنگارنگ بود، افزود: ۱۵ مدال طلا، ۱۴ نقره و ۱۹ مدال برنز حاصل تلاش های ورزشکاران کم‌بینا و نابینا در مسابقات پارآسیایی جاکارتا بود که از این تعداد ۹ مدال حاصل دست آوردهای بچه‌های اصفهان بود.

وی ادامه داد: هفت شهرستان فعال در هیئت نابینایان و کم‌بینایان استان داریم که ۴۵۰ ورزشکار کم‌بینا و نابینا مشغول ورزش هستند و حدود نصف این افراد به صورت حرفه ای و نصف دیگر به صورت نیمه حرفه ای فعالیت می‌کنند.

فیاض بابیان اینکه حدود ۱۰۰ نفر هر سال در مسابقات کشوری و برون مرزی شرکت می‌کنند حائز مقام‌های اول، دوم و سوم می شوند، خاطرنشان کرد: استان اصفهان در دو سال پیاپی مقام دوم کشوری را در سطح فدراسیون می آورد اما به دلیل کم کرفتن، نتوانستیم مقام اول را کسب کنیم.

وی تأکید کرد: هیئت نابینایان و کم‌بینایان استان اصفهان در امتیاز و کسب مقام، رتبه اول کشور را به خود اختصاص داده است.

به گزارش صاحب نیوز، در بر بخش انفرادی، علیرضا مختاری (دوومیدانی- پرتاب وزنه)، امید کریمی (شطرنج نابینایان و کم‌بینایان)، مهدی علیزاده (دوومیدانی- پرتاب نیزه) و در بخش تیمی، محمدرضا سبحانی‌نیا (والیبال نشسته)، محمد سرنجی (گلبال) مدال طلا را کسب کرده اند.

در بخش انفرادی، هاجر صفرزاده (دو ۲۰۰ متر)، داوودعلی قاسمی (دو ۱۰۰ متر)، هاجر صفرزاده (دو ۴۰۰ متر)، فائزه کرمانی (پرتاب نیزه) و در بخش تیمی، امید کریمی (شطرنج نابینایان و کم‌بینایان)، هادی نوری (تیراندازی میکس کامپوند)، زینب ملکی و معصومه شجراتی (والیبال نشسته) مدال نقره را کسب کردند.

در بخش انفرادی، داوودعلی قاسمی (دو ۲۰۰ متر)، مهدی علیزاده (پرتاب وزنه)، علیرضا مختاری (پرتاب دیسک)، آرین لطفی (پرتاب دیسک)، داوودعلی قاسمی (دو ۴۰۰ متر)، هاجر صفرزاده (دو ۱۰۰ متر) و در بخش تیمی مهدی رومی‌فرد (شطرنج) و طیبه استکی (گلبال) مدال برنز را کسب کردند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد