صفحه اصلی » بین الملل » حمله گسترده شورشیان به مواضع رزمندگان انصارالله دفع شد+تصاویر

تحولات میدانی استان ساحلی «الحدیده»؛

حمله گسترده شورشیان به مواضع رزمندگان انصارالله دفع شد+تصاویر

رزمندگان یمنی موفق شدند حمله گسترده شورشیان به مناطق ساحلی استان الحدیده را به‌طور کامل دفع کنند.

تاریخ انتشار: ۰۹:۲۷ - پنجشنبه ۱۳۹۷/۰۷/۲۶

به گزارش صاحب نیوز؛ هم‌زمان با درگیری گسترده بین رزمندگان یمنی با شورشیان وابسته به ائتلاف «عربی، غربی و صهیونیستی» در جبهه‌های داخلی و خارجی، صدها تن از مزدوران حمله گسترده‌ای را از روز گذشته علیه نیروهای انصارالله در محور شرقی حومه شهر ساحلی «الحدیده» آغاز کردند.

شبکه خبری «المسیره نت» یمن اعلام کرد: صدها تن از شورشیان با پشتیبانی هوایی و دریایی، حمله گسترده‌ای را علیه مواضع رزمندگان در اطراف منطقه «کیلو 16» واقع در محور شرقی شهر ساحلی الحدیده آغاز کردند.

رزمندگان یمنی مستقر در منطقه باوجود حمله‌های شدید هوایی و دریایی ائتلاف در منطقه ماندند و در مقابل حملات ایستادگی کردند و توانستند بعد از حدود چهار ساعت درگیری گسترده، پیشروی مزدوران را در منطقه متوقف کنند.

سپس نیروهای یمنی در یک حمله معکوس توانستند شورشیان را از منطقه دور کنند و حدود 40 تن از آن‌ها را کشته و زخمی کنند و تعدادی از خودروهای نظامی آن‌ها را منهدم کنند.

از سوی دیگر هم‌زمان با حمله معکوس رزمندگان، یگان موشکی و توپخانه‌ای انصارالله مواضع شورشیان را در منطقه مورد هدف قراردادند و مسیرهای کمک‌رسانی آن‌ها را به‌طور کامل مسدود کردند و خسارت سنگینی را به آن‌ها وارد کردند.

منابع میدانی اعلام کردند: فرماندهان میدانی انصارالله به‌منظور شکست حمله‌های احتمالی شورشیان در روزهای آینده، چند گروه از رزمندگان موجود در استان‌های دیگر را به جبهه ساحلی الحدیده اعزام کرده‌اند.

بر اساس اطلاعات منتشرشده، رزمندگان یمنی در چهار ماه گذشته توانسته‌اند با دفع ده‌ها حمله، حدود 8 هزار تن از نظامیان ائتلاف و شورشیان وابسته به آن‌ها را کشته و هزاران تن دیگر را زخمی کنند.

رژیم‌های سعودی و اماراتی قصد دارند با اشغال کامل استان الحدیده، ارتباط نیروهای یمنی از پایتخت را با مناطق ساحلی به‌طور کامل مسدود کنند.

شورشیان با پشتیبانی هوایی و دریایی و مستشاری ائتلاف غربی، عربی و صهیونیستی در چهار ماه گذشته تنها موفق به اشغال حدود 20 درصد از استان، شامل مناطق غربی و جنوب غربی ازجمله «الخوخه، تحیتا، حیس، طائف و …» شده‌اند.

حدود 80 درصد از استان الحدیده شامل مناطق شمالی، مرکزی، شرقی و جنوبی ازجمله «شهر الحدیده، فرودگاه شهر، الدریهمی، بیت فقیه، مجیلس، جبلیه و …» تحت کنترل رزمندگان انصارالله و ارتش یمن است.

انتهای پیام/ المسیره نت

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد