صفحه اصلی » ورزشی » سرانه ورزش برای هر اصفهانی به ۴۶ سانتی متر رسیده است/ اتمام ۲۰۰ پروژه ورزشی در استان تا پایان سال جاری

مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان:

سرانه ورزش برای هر اصفهانی به ۴۶ سانتی متر رسیده است/ اتمام ۲۰۰ پروژه ورزشی در استان تا پایان سال جاری

مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان گفت: سرانه ورزش برای هر اصفهانی در ابتدای فعالیت تیم اجرایی فعلی اداره ورزش و جوانان ۳۲ سانتی متر بود اما هم اکنون به ۴۶ سانتی متر رسیده است.

تاریخ انتشار: ۲۰:۵۰ - چهارشنبه ۱۳۹۷/۰۷/۲۵

به گزارش صاحب نیوز؛ محمد سلطان حسینی بعدازظهر امروز(چهارشنبه) در نشست خبری اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان به مناسبت روز ملی تربیت بدنی اظهار کرد: گاهی مواقع خبرهایی را خوب می بینند که حاصل آن خبرهای خوب می شود و گاهی همکاران من نمی توانند آنطور که باید اطلاعاتی را در اختیار خبرنگاران بگذارند اما امیدوارم در آینده خبرهای بهتری در اختیار شما بگذاریم چرا که سایت اداره کل هم بروز نیست.

وی ادامه داد: گزارشی از سوی وزارت خانه ورزش و جوانان اعلام شد که بیان می کرد در گذشته تعداد اعزام ورزشکاران ما در مسابقات پاراآسیایی 44 نفر بود و امسال در مسابقات جاکارتا به بیش از 80 نفر رسیده بود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان عنوان کرد: در این اداره کل براساس شاخص هایی که برای ما مشخص می کنند عمل می کنیم که دو شاخص عمومی و اختصاصی است.

وی افزود: مدیریت سرمایه انسانی ، ارتقای فضای کسب و کار و …از جمله سرفصل هایی است که بررسی شده و اداره کل ورزش و جوانان توانسته در مجموع با کسب بیش از هزار و 802 امتیاز رتبه سوم را در بین دستگاه های اجرایی استان به دست آوریم.

سلطان حسینی تاکید کرد: در سال های 91 و 92 افتی پیدا می کنیم و از سال 92 رشد مثبت با تیم فعلی آغاز و از سال 95به یک هزار و 502 امتیاز می رسد و از این سال به بعد رشد چشمگیری پیدا شده و به امتیاز فعلی می رسد و نسبت به سال 82 رشد پنج برابری را داشتیم.

رتبه اول را در شاخص های معاونت های وزارتخانه ورزش و جوانان کسب کرده ایم

وی اضافه کرد: از دید معاونت های وزرات خانه ورزش و جوانان نیز دربین تمامی استان ها به همراه فارس رتبه اول را  کسب کردیم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان بابیان اینکه برنامه محوری را سرلوحه قرار داده ایم، تصریح کرد: در سال های اخیر 900 باشگاه ورزشی به تعداد باشگاه ها اضافه شده است و توانسته ایم حدود  3 هزار و 750 عنوان ورزشی ملی و آسیایی کسب کنیم و امروز به جایی رسیده ایم که هزار و صد باشگاه ورزشی در استان اصفهان وجود دارد.

وی ادامه داد: کودکی را داشتیم که از روستای قورتان توانسته بود قهرمان شطرنج شود و چندین قهرمان هم از درچه مقام های استانی و کشوری و بین اللملی به دست آوردنده اند.

سلطان حسینی یادآور شد: چهار قطعه زمین که یکی از آنها ششصد و 27 هزار متر که مساحت آن چیزی حدود مجموعه آزادی تهران است و بر همین اساس بازرسان و خزانه  داران ما آموزش دیده اند تا هر هیئت، خانه مربوط به خود را بر مبنای مزایده ها برنده شود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان گفت: نمونه هایی مانند ورزشگاه نقش جهان تحویل فولاد داده شد و هزینه نگهداری و بهره برداری برعهده آنهاست در این صورت باید مثل ورزشگاه آزادی باید از سوی هیئت های ورزشی پرداخت می شد.

هر فردی می تواند برای اتمام پروژه های نیمه تمام اقدام کند

وی افزود: هر فردی پروژه های ناتمام ورزشی را می تواند به اتمام برساند و 16 سال از این مجموعه بهره برداری کند ضمن اینکه ضمانت نامه هایی از آنها گرفته می شود.

سلطان حسینی عنوان کرد: نمی دانم تا پایان هر سال چند پروژه به اتمام می رسد چون هزینه ها به صورت مشارکتی و مصوب تخصیص می یابد اما گاهی تخصیص های کل کشور به صفر می رسد البته 200 پروژه برای استان اصفهان در نظر گرفته ایم و تنها مشکل ما تورمی است که به وجود آمد وباعث شد هزینه های تمام شده ما بیشتر شود.

وی اضافه کرد: سرانه ورزش برای هر اصفهانی در ابتدای فعالیت تیم اجرایی فعلی اداره ورزش و جوانان 32 سانتی متر بود اما هم اکنون به 46 سانتی متر رسیده است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان در ارتباط با قانون منع به کار گیری بازنشستگان تصریح کرد: پیش از این حکمی را داشتیم برای انتخابات هیئت بدنسازی که به دیوان عدالت اداری شکایت شد تا قانون جدید آمد و بر اساس این  قانون برای بسیاری از هیئت ها، سرپرست مشخص می شود چراکه از  این قاتون در حال حاضر تفسیر های متعددی شده است که به محض روشن شدن وضعیت این قانون،رییس هیئت ها  مشخص می کنیم.

وی ادامه داد: فردی در دوره قبلی برنده مزایده ای به مبلغ  600 میلیون تومان می شود تا خاک های مازاد ورزشگاه نقش جهان را به کوره های آجر پزی ببرد که در مرحله اول برداشت مشخص می شود خاک نا مرغوب است و فرد شکایت می کند  که در این موضوع حق با او بود و تا دو هفته آینده این موضوع رفع و رجوع می شود.

سلطان حسینی خاطرنشان کرد: در استان ظرفیت هایی را داریم مثل دوب آهن و فولاد مبارکه با مسکن و شهرسازی که با رایزنی با آنها جوایز خوبی برای قهرمانان پاراآسیایی در نظر بگیریم از سوی دیگر سامانه ای تحت عنوان اوقات فراغت ایجاد شده تا تمامی دستگاه ها موازی کاری نکرده و هر دستگاه اجرایی برنامه های منحصر به فرد را داشته باشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد