صفحه اصلی » حوزه و دانشگاه » دانشگاه های استان باید عدد قابل توجهی از درآمدشان را از محل کارآفرینی کسب کنند/ ضرورت سرمایه گذاری شرکت های خصوصی بر روی مساله پژوهش

معاون علمی پژوهشی رییس جمهور:

دانشگاه های استان باید عدد قابل توجهی از درآمدشان را از محل کارآفرینی کسب کنند/ ضرورت سرمایه گذاری شرکت های خصوصی بر روی مساله پژوهش

معاون علمی پژوهشی رییس جمهور با اشاره به اینکه برای هر چیزی باید توجیهی باشد و بخش خصوصی در این مساله باید روی کار بیاید، گفت: ما با پژوهش دولتی نمی توانیم به کارآفرینی و ایجاد کسب کار برسیم مگر اینکه شرکت های خصوصی برای مساله پژوهش سرمایه گذاری کنند.

تاریخ انتشار: ۰۹:۱۱ - یکشنبه ۱۳۹۷/۰۷/۲۹

به گزارش صاحب نیوز؛ سورنا ستاری در آیین افتتاح اولین مرکز رشد دانشگاهی غرب استان که شامگاه شنبه برگزار شد، اظهار کرد: گلپایگان اکوسیستمی که در آن باید کارآفرینی اصل باشد را دارد و ما نیز باید در آن کار بکنیم ولی هنوز رگه های نفتی در آن هست.

معاون علمی پژوهشی رییس جمهور، عنوان کرد: تصور من از دانشگاه های استان این است که باید عدد قابل توجهی از درآمدشان را از محل کارافرینی کسب کنند.

وی با اشاره به اینکه برای هر چیزی باید توجیهی باشد و بخش خصوصی در این مساله باید روی کار بیاید، گفت: ما با پژوهش دولتی نمی توانیم به کارآفرینی و ایجاد کسب کار برسیم مگر اینکه شرکت های خصوصی برای مساله پژوهش سرمایه گذاری کنند.

ستاری با بیان اینکه شهرستان دارای پنج هزار دانشجو، تعداد زیادی هیات علمی و پتانسیل کارخانجات صنعتی و کشاورزی است، تصریح کرد: تجاری شدن ایده ها بدون سرمایه گذاری بخش خصوصی اتفاق نمی افتد.

معاون علمی پژوهشی رییس جمهور با اشاره به لزوم ایجاد زیر ساخت هایی دولتی برای ورود بخش خصوصی به این قسمت، خاطرنشان کرد: ما در حوزه های  زیر ساختی همچون حوزه های مربوط به مراکز رشد و نوآوری آمادگی داریم که حتی پول بلاعوض نیز بگذاریم.

وی با بیان اینکه اکنون ما پژوهش سراها را با اعتبار 30 درصد کمک آموزش و پرورش و خیران و همچنان 70 درصد کمک معاونت علمی تجهیز می کنیم، مطرح کرد: این اتفاق زمانی می افتد که ما بتوانیم سرمایه گذاری بخش خصوصی را در حوزه پژوهش داشته باشیم.

ستاری با اشاره به پتانسیل های شهرستان از نظر نیروی انسانی در این عرصه، اظهار کرد: این پتانسیل ها برای اینکه اقتصاد منطقه را به سمت اقتصاد دانش بنیان ببرد بسیار مهم است و این سرمایه های انسانی که در اختیار دانشگاه ها قرار گرفته باید درست هدایت شود.

معاون علمی پژوهشی رییس جمهور، اضافه کرد: وقتی ما چهار سال از بهترین سال های عمر یک نفر را می گیریم و بعد از چهار سال این شخص بیاید پشت درب اتاق ها و به دنبال شغل باشد بدین معناست که ما چهار سال از بهترین سال های عمر و وقت این فرد را تلف کردیم.

وی با اشاره به اینکه اگر محیط کارافرینی در دانشگاه ها برای ایجاد ابتکارها فراهم باشد، گفت: این با سرمایه گذاری بخش دولتی شکل نمی گیرد.

ستاری در پایان یاداور شد: محیط زیستی که گلپایگان دارد را به دود کش آلوده نکنید و بدانید توسعه صنعتی جدید به معنای کارخانجات بدون دود کش است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد