صفحه اصلی » حوزه و دانشگاه » اجرای برنامه های فرهنگی با وجود اختلاط دختر و پسر در دانشگاه ها، یک شوخی است/ افراد مستعد و باهوش باید جذب دانشگاه ها شوند

امام جمعه اصفهان:

اجرای برنامه های فرهنگی با وجود اختلاط دختر و پسر در دانشگاه ها، یک شوخی است/ افراد مستعد و باهوش باید جذب دانشگاه ها شوند

امام جمعه اصفهان با انتقاد از اختلاط دختر و پسر در دانشگاه ها گفت: تا زمانی که اختلاط دختر و پسر در فضای علم و دانش وجود دارد، اجرای برنامه های فرهنگی، همانند یک شوخی است و این فعالیت ها مؤثر نخواهد بود.

تاریخ انتشار: ۱۲:۱۰ - دوشنبه ۱۳۹۷/۰۷/۳۰

به گزارش صاحب نیوز؛ آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در دیدار با جمعی از مسئولان بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی کشور و استان اصفهان اظهارکرد: مسئله اختلاط دختر و پسر به فتوای همه مراجع حرام است و همه ما به عنوان مسئول، باید زمینه را برای تحصیل دانشجویان فراهم کنیم نه اینکه فضا به گونه ای باشد که دانشجویان از فضای علم و دانش دور شوند.

امام جمعه اصفهان افزود: امروز استاد و فضای کافی در بسیاری از مقاطع دانشگاهی برای جداسازی دختر و پسر وجود دارد و می‌ توان این کار را به مرور زمان انجام داد و اگر امکان جداسازی نیست، می توان نیمی از هفته را به آقایان و نیم دیگر را به بانوان دانشجو اختصاص داد.

وی با بیان اینکه شما باید مصلحت دانشجویان را در نظر بگیرید، گفت: نمی توان فساد را کاملاً حذف کرد اما وظیفه داریم زمینه فساد را برچینیم و فضا را به گونه ای آماده کنیم که این فضا، هدایتگر باشد؛ پیامبر اکرم(ص) می فرمایند یا علی! اگر یک نفر را بتوانی هدایت کنی بهتر است از اینکه همه عالم از آن تو باشد و همه را در راه خدا انفاق کنی.

طباطبایی نژاد با بیان اینکه بسیجی یعنی کسی که کمر همت را برای کار برای خدا بسته است، عنوان کرد: فلسفه دانشگاه آزاد از ابتدا این بود که برای انقلاب اسلامی در بخش های مختلف همچون وزارتخانه ها و غیره نیروی انسانی متعهد و متخصص تربیت کند اما امروز می بینیم که بسیاری از دانشگاه ها، هر دانشجویی را در هر رشته ای، حتی بدون در نظر گرفتن استعداد فرد و نیاز کشور جذب کرده و از او پول می گیرند تا درس بخواند.

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه دانشگاه، اداره کار نیست بلکه جایگاهی برای علم است، گفت:افراد مستعد و باهوش را باید به دانشگاه جذب کرد تا پس  از فارغ التحصیلی کاملاً نیازهای جامعه را برطرف کنند، همچنین لازم است رشته های تحصیلی با جنسیت و نیاز جامعه تطابق داشته باشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد