صفحه اصلی » مذهبی » کنترل و اصلاح اعمال از مزیت های کنترل زبان است/ نگهداری زبان دستور رسول خدا (ص)

امام جمعه دستگرد

کنترل و اصلاح اعمال از مزیت های کنترل زبان است/ نگهداری زبان دستور رسول خدا (ص)

امام جمعه شهردستگرد گفت: نگهداری زبان دستور رسول خدا (ص) است که سبب رستگاری عظیم فرد می شود و هر کس از خدا و رسول خدا اطاعت کند به رستگاری بزرگی نائل خواهد شد.

تاریخ انتشار: ۱۲:۲۱ - سه شنبه ۱۳۹۷/۰۸/۱

به گزارش صاحب نیوز؛   حجت الاسلام جمال قربانی در نشست اخلاقی در مدرسه علمیه حضرت نرجس خاتون (س) دولت آباد  با استناد به آیه 70 سوره احزاب،  گفت: طبق این آیه ابتدا خداوند مومنین را امر به تقوا می کند اما در این امر، خداوند یک نکته را برجسته می کند و آن اینکه صحبت کردن شما از نوع قول سدید یعنی سخن محکم، متقن و بدون آفت باشد.

وی ادامه داد: از زبان خود محافظت کنید و مراقب باشید سخنتان دروغ نباشد و هرجایی هر سخنی را نگویید حتی هر سخن راستی را هم لازم نیست انسان به زبان آورد.

استاد حوزه با اشاره به اینکه یکی از علائم ایمان، گفتن سخن راست است، گفت: سخن باید مطابق با واقع باشد ولی هر سخن راستی قابل انتقال نیست و تمام غیبت ها راست است، چون که اگر راست نباشد تهمت است، اما همین حرف راست را هم نباید بزنی چون به مثابه خوردن مردار برادر مومن خود است.

امام جمعه شهردستگرد اظهار کرد: بدانید که سخن گفتن شما هم جزء اعمال شماست؛ که اگر این را بدانیم کمتر و به جا حرف می زنیم.

حجت الاسلام قربانی با اشاره به اینکه هنر فرد است که صحبت کند، اما صحبتش همراه غیبت نباشد گفت: رعایت قول سدید و حفظ زبان مزیت هایی دارد.

وی تصریح کرد: مزایای حفظ زبان شامل کنترل اعمال فرد، اصلاح اعمال است به این معنی که اگر از اعمال مراقبت شد، خداوند اعمال را اصلاح می کند، نگهداری زبان دستور رسول خدا (ص) است که سبب رستگاری عظیم فرد می شود و هر کس از خدا و رسول خدا اطاعت کند به رستگاری بزرگی نائل خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد