صفحه اصلی » حوزه و دانشگاه » ضرورت رسیدگی به فرهیختگان کم توان حوزه علمیه/ شناسایی یک هزار و ۸۸۸ فرهیخته حوزوی در کشور

در دیدار امام جمعه اصفهان و مسئول فرهیختگان دفتر مقام معظم رهبری مطرح شد؛

ضرورت رسیدگی به فرهیختگان کم توان حوزه علمیه/ شناسایی یک هزار و ۸۸۸ فرهیخته حوزوی در کشور

مسئول فرهیختگان دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به اجرای طرح شناسایی مشاهیر و افراد برجسته حوزه علمیه، گفت: تاکنون یک هزار و ۸۸۸ نفر از اساتید در این طرح سرکشی شدند.

تاریخ انتشار: ۱۰:۰۰ - چهارشنبه ۱۳۹۷/۰۸/۲

به گزارش صاحب نیوز؛ آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در دیدار مسئول دفتر فرهیختگان دفتر مقام معظم رهبری با بیان این که لازم است به فرهیختگان کم توان و از کار افتاده از حوزه های علمیه رسیدگی کرد و با سرکشی از خانواده آنان، از نزدیک در جریان زندگی آنان قرار گرفت، اظهار کرد: سرکشی از خانواده کارافتادگان و افراد ناتوان از قشر روحانیت که سال ها در راه اسلام و تبلیغ آن زحمت کشیدند، کاری شایسته است.

امام جمعه اصفهان با اشاره به ضرورت خدمت رسانی به خلق خدا افزود: امام مجتبی(ع) می فرماید «ای فرزند آدم، تو از روزی که به دنیا آمدی، پیوسته به ویران کردن عمر خود مشغول هستی. پس آنچه از (مال و ثروت) در اختیار داری، انفاق و بخشش کن. به درستی که مؤمن (از دنیا) توشه برمی گیرد و کافر بهره می برد»، امیدوار هستیم خداوند توفیق خدمت به همه مردم به ویژه قشر روحانیت و مستضعفین را از ما نگیرد.

حجت الاسلام اسدی در این دیدار با اشاره به حضور اعضاء هیئت دیدار با اساتید، معمّرین و خانواده مرحومین از حوزه های علمیه در استان اصفهان در راستای اجرای طرح تکریم این قشر گفت: امسال در حدود 135 مدرسه علمیه، برنامه داشتیم که 72 مدرسه برادران و 63 مدرسه خواهران در 34 شهر از استان اصفهان سرکشی شد.

مسئول فرهیختگان دفتر مقام معظم رهبری با بیان اینکه شناسایی مشاهیر و افراد برجسته حوزه علمیه در حال انجام است، افزود: یک هزار و 888 نفر از اساتید در این طرح سرکشی شد، همچنین از اساتید بازنشسته، معمّرین، خانواده مرحومین و بیمارهای خاص بازدید شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد