3543533333
۱۰:۰۰ - چهارشنبه ۱۳۹۷/۰۸/۲

در دیدار امام جمعه اصفهان و مسئول فرهیختگان دفتر مقام معظم رهبری مطرح شد؛

ضرورت رسیدگی به فرهیختگان کم توان حوزه علمیه/ شناسایی یک هزار و ۸۸۸ فرهیخته حوزوی در کشور

مسئول فرهیختگان دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به اجرای طرح شناسایی مشاهیر و افراد برجسته حوزه علمیه، گفت: تاکنون یک هزار و ۸۸۸ نفر از اساتید در این طرح سرکشی شدند.

به گزارش صاحب نیوز؛ آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در دیدار مسئول دفتر فرهیختگان دفتر مقام معظم رهبری با بیان این که لازم است به فرهیختگان کم توان و از کار افتاده از حوزه های علمیه رسیدگی کرد و با سرکشی از خانواده آنان، از نزدیک در جریان زندگی آنان قرار گرفت، اظهار کرد: سرکشی از خانواده کارافتادگان و افراد ناتوان از قشر روحانیت که سال ها در راه اسلام و تبلیغ آن زحمت کشیدند، کاری شایسته است.

امام جمعه اصفهان با اشاره به ضرورت خدمت رسانی به خلق خدا افزود: امام مجتبی(ع) می فرماید «ای فرزند آدم، تو از روزی که به دنیا آمدی، پیوسته به ویران کردن عمر خود مشغول هستی. پس آنچه از (مال و ثروت) در اختیار داری، انفاق و بخشش کن. به درستی که مؤمن (از دنیا) توشه برمی گیرد و کافر بهره می برد»، امیدوار هستیم خداوند توفیق خدمت به همه مردم به ویژه قشر روحانیت و مستضعفین را از ما نگیرد.

حجت الاسلام اسدی در این دیدار با اشاره به حضور اعضاء هیئت دیدار با اساتید، معمّرین و خانواده مرحومین از حوزه های علمیه در استان اصفهان در راستای اجرای طرح تکریم این قشر گفت: امسال در حدود 135 مدرسه علمیه، برنامه داشتیم که 72 مدرسه برادران و 63 مدرسه خواهران در 34 شهر از استان اصفهان سرکشی شد.

مسئول فرهیختگان دفتر مقام معظم رهبری با بیان اینکه شناسایی مشاهیر و افراد برجسته حوزه علمیه در حال انجام است، افزود: یک هزار و 888 نفر از اساتید در این طرح سرکشی شد، همچنین از اساتید بازنشسته، معمّرین، خانواده مرحومین و بیمارهای خاص بازدید شد.

انتهای پیام/