صفحه اصلی » اجتماعی » انتقال آب از خلیج فارس را به عنوان یک برنامه برای احیای زاینده رود در نظر گرفته ایم/ لوله گذاری تا ۸۰ کیلومتری اصفهان انجام شده است

معاون اقتصادی استاندار اصفهان:

انتقال آب از خلیج فارس را به عنوان یک برنامه برای احیای زاینده رود در نظر گرفته ایم/ لوله گذاری تا ۸۰ کیلومتری اصفهان انجام شده است

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان گفت: انتقال آب از خلیج فارس را به عنوان یک برنامه برای احیای زاینده رود در نظر گرفتیم چرا که لوله گذاری تا ۸۰ کیلومتری اصفهان انجام شده است.

تاریخ انتشار: ۱۱:۳۶ - چهارشنبه ۱۳۹۷/۰۸/۲

به گزارش صاحب نیوز؛ محمدعلی شجاعی صبح امروز در جلسه تشریح طرح های هفتگانه احیای آبریز حوضه آبریز زاینده رود با شعار احیای زاینده رود، نجات گاوخونی، بقای اصفهان اظهار کرد: فارغ از بحث آب و خشکسالی بیش از دو قرن است که در دنیا به این نتیجه رسیده که با برنامه ریزی پیش برود اما اگر با بی برنامه گی پیش برویم در اجرای کوچک ترین مسائل در می مانیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان ادامه داد: کشورهایی در دنیا هستند که همین مقدار آبی که ما داشتیم نداشتند اما آیا به مشکل بر خوردند؟

وی افزود: معضلی که در اصفهان امروز داریم انباشت مشکلات چند ساله است به گونه ای که ما مسئولان طوری رفتار کردیم که مردم فکر می کنند با آمد یا رفت یک مسئول کاری درست می شود.

شجاعی خاطرنشان کرد: دز حال حاضر که تحریم ها شدت یافته، مشغول برنامه ریزی هستیم، اما اگر تحریم ها را برداریم دوباره به همان حالت قبلی بر می گردیم؛ تحریم انگیزه کار بوده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان گفت: کشورهایی هستند که مشکل آب ندارند زیرا  دانسته اند که چگونه برنامه ریزی کنند اما متاسفانه مردم ما هم به رفتارهای امروز مسئولان عادت کرده اند.

شجاعی یادآور شد: یک معضلی که به تدریج می توانستیم به صورت یک معضل فرهنگی و اجتماعی کنیم به معضل امنیتی تبدیل شد؛ تا کی می توان با کشاورز ابزار همدری کرد، اگر همدردی  کافی بود موضوع آب حل می شد.

وی اضافه کرد: بی آبی به سلول سلول مردم استان بار شده و بر توسعه آن تأثیر گذاشته است و آثار آن را همواره می بینیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان تصریح کرد: انتقال آب از خلیج فارس را به عنوان یک برنامه در نظر گرفتیم چرا که لوله گذاری تا 80 کیلومتری اصفهان انجام شده است.

شجاعی تاکید کرد: تمام مردم و تمام جایگاه های حقوقی استان حق دارند که برنامه را از هر لحاظ در نظر بگیرند، توقف این برنامه ظلم به کشاورزان و همه مردم است؛ نمی گوییم به برنامه انتقاد نداشته باشید اما می گوییم در اجرا این طرح را همراهی کنیم چرا که حل مشکلات زاینده رود نیاز به انسجام اجتماعی دارد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد