صفحه اصلی » مذهبی » روزانه ۴۰۰۰ نفر در موکب های امامزادگان عظیم الشان کاشان اسکان داده می شوند

سرپرست اوقاف و امور خیریه کاشان:

روزانه ۴۰۰۰ نفر در موکب های امامزادگان عظیم الشان کاشان اسکان داده می شوند

سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان کاشان گفت: دو موکب توسط آستان مقدس امامزاده سلطانعلی بن باقر(ع) مشهد اردهال و امامزاده ولی بن موسی الکاظم(ع) راوند کاشان در کربلا برای پذیرایی از زائران اربعین حسینی با ظرفیت اسکان چهار هزار نفر در روز برپا شده اند.

تاریخ انتشار: ۱۱:۵۲ - چهارشنبه ۱۳۹۷/۰۸/۲

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت الاسلام اصغر توسلی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: اعضای هیئت امنای آستان مقدس امامزاده سلطانعلی بن باقر(ع) مشهد اردهال و امامزاده ولی بن موسی الکاظم(ع) راوند کاشان با هدف معرفی این دو امامزاده جلیل القدر به جهان تشیع و همچنین تبدیل این اماکن متبرکه به قطب فرهنگی و گردشگری جهان اسلام با رویکرد خدمت به زائران امام حسین با حضور پررنگ و بسیج امکانات خود و همچنین جذب کمک های مردمی در کربلا برای پذیرایی از زائران امام حسین علیه السلام موکب هایی برپا کرده اند.

سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان کاشان در ادامه افزود: براساس تداراک انجام شده روزانه هر کدام از این موکب ها به صورت جداگانه میزبان دو هزار نفر از خواهران و برادران جهت اسکان و استراحت آماده شده اند همچنین در هر وعده نیز توسط هر موکب دو هزار پرس غذای گرم توزیع می شود.

وی ادامه داد: همچنین برنامه های فرهنگی و توزیع میان وعده نیز از جمله اقداماتی است که توسط این موکب ها به زائران حسینی به صورت شبانه روزی ارائه می شود.

حجت الاسلام اصغر توسلی در ادامه اضافه کرد: موکب آستان مقدس امامزاده سلطانعلی بن باقر(ع) مشهد اردهال در کربلا-شارع روضتین و موکب آستان مقدس امامزاده  ولی بن موسی(ع) راوند کاشان نیز در کربلا-شارع عباس-مدرسه نظامیه برپا شده است.

وی در ادامه یادآور شد: همچنین در این موکب ها پزشکان و پرستاران نیز حضور دارند که به صورت داوطلبانه به زائران حسینی خدمات پزشکی ارائه می کنند.

انتهای پیام/

 

 

 

 

 

درج نظر