صفحه اصلی » سیاسی » اربعین حسینی نمایش وعظمت قدرت جهان اسلام است

امام جمعه نایین:

اربعین حسینی نمایش وعظمت قدرت جهان اسلام است

امام جمعه نایین با بیان اینکه پیاده روی اربعین حسینی در کربلا فقط یک راهپیمایی ساده نیست، گفت: این رویداد اعتقادی و فرهنگی نمایش قدرت و عظمت جهان اسلام است.

تاریخ انتشار: ۱۴:۴۲ - جمعه ۱۳۹۷/۰۸/۴

به گزارش صاحب نیوز؛حجت الاسلام سید علی سجادی در خطبه‌های نماز جمعه در رواق فاطمیه این هفته شهرستان نایین اظهار داشت: راهپیمایی اربعین نمایش قدرت جهان اسلام و بزرگترین عامل معرفی تشیع و نهضت حسینی به جهانیان است. 

وی تصریح کرد: شیعیان گنج بزرگی به نام امام حسین (ع) و واقعه عاشورا دارند و راهپیمایی روز اربعین به منزله عینیت یافتن فرهنگ عاشورا و اهداف قیام امام حسین (ع) در عاشورای حسینی است.

امام جمعه نایین ادامه داد: در روز اربعین جمعیت زیادی از کشورهای مختلف با مذاهب مختلف، رنگ و نژاد متفاوت به کربلا می آیند و با طی مسافتی طولانی از کشور خود به سید الشهدا (ع) پناه می‌آورند و همه در کنار هم یک هدف را دنبال می کنند.

سجادی افزود: مدیریت همایش پیاده روی اربعین، فقط مختص دولت نیست و مردم نیز در آن نقش پر رنگی دارند و ملت عراق نیز، عاشقانه به زائران کربلا خدمت می کنند.

وی بیان کرد: استکبار ستیزی، شهادت طلبی و وحدت مسلمانان بزرگترین پیام همایش پیاده روی اربعین است و با وجود تلاش دشمن برای ایجاد تفرقه، سال به سال به شمار شرکت کنندگان این همایش حماسی مسلمانان افزوده می شود.

امام جمعه نایین از حضور دکتر جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت ، درمان و آموزش همچنین مسئولین دانشگاه علوم پزشکی اصفهان که 5 طرح خدمات درمانی در این بیمارستان به بهره برداری رسید تشکر کرد.

وی با تشکر از دولت ومسولان از افتتاح اتاقک اکسیژن ساز ، راه اندازی دستگاه CARM اتاق عمل ، راه اندازی دستگاه اتوانالایزر آزمایشگاه ، راه اندازی دستگاه رادیو گرافی OPG و اتاق ایزوله بخش ICU از طرح هایی است که بالغ بر 20 میلیارد ریال به جهت ارائه خدمات به مردم نایین و شرق استان خریداری و نصب شده است تشکر واز مردم خواست از خدمات بیمارستان نایین استفاده کنند.

امام جمعه با بیان اینکه در حال حاضر یک اکیپ فعال فاز دوم بیمارستان خیر ساز را با دستور دکتر هاشمی و اختصاص مبلغ لازم شروع کردند شاهد بهره برداری این بیمارستان در اینده نزدیک باشیم.

سجادی با تبریک هفته تربیت بدنی و ورزش به جامعه ورزش شهرستان و تقدیر از زحمات کلیه ی دست اندرکاران حوزه ی ورزش؛ به بیان مقام معظّم رهبری در خصوص اهمیت وزرش اشاره کرد و افزود: سه عنصر«تحصیل،تهذیب و ورزش» از عوامل موفقیت جوانان و نوجوانان در عصر امروز هستند و جوانان و نوجوانان با مد نظر و سرلوحه قرار دادن این سه عنصر و همچنین با گرایش یافتن به سوی ورزش و میادین ورزشی ، از انحرافات، خطرها و آسیبهای اجتماعی مصون خواهند ماند .

امام جمعه با اشاره به توسعه ورزش در روستاهها به واسطه ی احداث خانه های ورزش روستایی، از خدمات اداره ورزش و جوانان و مسئولین حوزه ی ورزش شهرستان تقدیر کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد