صفحه اصلی » اجتماعی » فعالیت مراکز انتقال خون در روز اربعین/ ذخیره خونی استان بیش از چهار روز است

مدیرکل انتقال خون استان اصفهان:

فعالیت مراکز انتقال خون در روز اربعین/ ذخیره خونی استان بیش از چهار روز است

مدیرکل انتقال خون استان اصفهان: تمامی مراکز انتقال خون در قالب ندر خون در روز اربعین برای خون گیری فعال هستند و ما نیز به دلیل اینکه برخی فرآورده‌های خونی تا ۷۲ ساعت تاریخ انقضا دارند بر اهدای روزانه تأکید داریم.

تاریخ انتشار: ۱۴:۴۱ - یکشنبه ۱۳۹۷/۰۸/۶

مجید زینلی در گفت و گو با صاحب نیوز اظهار کرد: طرح نذر خون که از ابتدای ایام محرم اجرا شد تا پایان ماه صفر و به خصوص در ایام اربعین این نذر خون ادامه دارد و در روز اربعین هم مراکز انتقال خون میدان خواجو، شهرضا، خوانسار، نجف آباد،کاشان و گلپایگان از مردم عزادار اباعبدالله حسین  و در شهر اصفهان در میدان خواجو خون گیری به عمل می آورند.

وی ادامه داد: ذخیره خونی استان بیش از چهار روز است و از این نظر مشکلی وجود ندارد اما لازم است همشهریان به طور روزانه برای این امر مراجعه کنند چرا که برخی فرآورده‌های خونی تا ۷۲ ساعت تاریخ انقضا دارند به همین دلیل بر اهدای روزانه تأکید داریم.

مدیرکل انتقال خون استان اصفهان عنوان کرد: در ایران بیشترین و فراوان ترین جامعه خونی مربوط به گروه خونی”o+ ” است و به طبع در بیمارستان ها هم بیشترین مصرف مربوط به این گروه خونی است، در استان اصفهان نیز گروه خونی “o+ ” بیشترین مصرف و فراوانی را دارد.

وی با اشاره به اینکه بخشی از کیسه های خون و فراورده های خونی در کشور تولید می شود تا کنون در این موارد یه مشکل بر نخورده ایم، خاطرنشان کرد: مراجعه کنندگان مستمر کسانی هستند که حداقل دو بار در سال برای اهداء خون به مرکز انتقال خون می آیند.

انتهای پبام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد