صفحه اصلی » خواندنی » کرسی و فواید استفاده آن در زمستان

منشأ بیماری‌ها را از بدن خود خارج کنید؛

کرسی و فواید استفاده آن در زمستان

کارشناس طب سنتی گفت: منشأ بسیاری از بیماری‌ها مانند روماتیسم، سرما خوردن کلیه و بعد سنگ کلیه، گرفتگی‌ها، بدن‌درد و… سرما است و کرسی قسمت‌های پایینی بدن را گرم نگه می‌دارد که وقتی سردترین قسمت بدن گرم شود، به‌طور طبیعی تمام بدن گرم می‌شود.

تاریخ انتشار: ۱۵:۵۴ - یکشنبه ۱۳۹۷/۰۸/۶

حجت‌الاسلام سید علی حجازی در گفت‌وگو با صاحب نیوز بابیان اینکه سردی که در بدن وجود دارد به دلیل سنگین بودن در قسمت پایینی بدن ته‌نشین می‌شود، اظهار کرد: بیشترین سردی‌ها متوجه شکم به پایین می‌شود اما هرچه بالاتر از شکم می‌آییم به حرارت می‌رسیم.

کارشناس طب سنتی گفت: در زمستان، قسمت سردی بدن، سردی‌اش چند برابر می‌شود و منشأ بسیاری از بیماری‌ها مانند روماتیسم، سرما خوردن کلیه و بعد سنگ کلیه، گرفتگی‌ها، بدن‌درد و… سرما است که کرسی قسمت‌های پایینی بدن را گرم نگه می‌دارد و وقتی سردترین قسمت بدن گرم شود، به‌طور طبیعی تمام بدن گرم می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در طب سنتی و اسلامی می‌گویند اگر پا گرم شود کل بدن گرم می‌شود و قوی‌ترین مقابله با سرما در زمستان، گرم نگه داشت پا است، افزود: این گرم نگه‌داشتن پا و قسمت‌های پایینی بدن در کرسی اتفاق می‌افتاد و قسمت‌های بالایی بدن که به طور طبیعی گرم هستند، خیلی اوقات نیاز به گرم کردن ندارند.

حجت‌الاسلام حجازی بیان کرد: با توجه به گردش خون در سر، حرارت بیشتری در این قسمت از بدن وجود دارد اما به دلیل اینکه گردش خون در قسمت‌هایی پایین بدن کندتر انجام می‌شود، حرارت کمتری در این قسمت ها وجود دارد و یک حرارت بیشتر نسبت به دیگر قسمت‌های بدن نیازمند است.

وی بابیان اینکه در قدیم پادرد بسیار کمتر بود و پیرمرد‌ها کیلومترها راه را بدون اینکه ذره‌ای اذیت شوند طی می‌کردند، تصریح کرد: کرسی گرمای ازدست‌رفته بدن را برمی‌گرداند و با گرم کردن پا، گرمای تمام بدن را تأمین می‌کند و منشأ همه بیماری که سردی است را از بدن بیرون می‌کند.

این کارشناس طلب سنتی گفت: در زمان حاضر استفاده از بخاری هوا را خشک می‌کند و این خود منشأ بیماری‌ها است؛ وقتی خانه گرم شود بدن از هوای زمستان استفاده نمی‌کند.

وی با تأکید بر اینکه در طب سنتی می‌گویند با گردش فصول طبیعت بدن هم تغییر می‌کند و بدن به هوای بهار، تابستان، پاییز و زمستان نیازد دارد، خاطرنشان کرد: اگر کرسی استفاده شود، هوای زمستان در فضای خانه است و زمانی که با لباس‌های گرم بدن پوشانده شود، استفاده از کرسی گرمای بدن را مضاعف می‌کند.

حجت‌الاسلام حجازی ادامه داد: امروز، کل فضای خانه گرم شده که بدن‌های ما را از سیستم‌های اصلی خارج می‌کند و انرژی کمتری خواهیم داشت و به قول امروزی‌ها بچه‌ها لوس تربیت می‌شود چرا که بدنشان با تنش‌های زمستان مواجه نشده است.

وی با اشاره به اینکه شوفاژ حرارت بهتری دارد که استفاده از آن توصیه می‌شود، افزود: گرم شدن کلی خانه کار اشتباه و غلطی است که سفارش می‌کنیم که یک اتاق بدون بخاری تهیه شود و کرسی در آن گذاشته شود و در طول روز چندین ساعت اعضای خانه گرد کرسی جمع شوند و از فضای سرما بیرون کرسی و از فضای گرم کرسی استفاده کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد