صفحه اصلی » اجتماعی » حاشیه های آخرین سفر خارجی شهردار اصفهان/ عضو شورای شهر: شهردار باید این سفر را می رفت!

صاحب نیوز گزارش می دهد؛

حاشیه های آخرین سفر خارجی شهردار اصفهان/ عضو شورای شهر: شهردار باید این سفر را می رفت!

عضو شورای شهر اصفهان گفت: شهردار اصفهان حتی با نوسانات بازار ارز باید این سفر را می رفت چون ما نیاز داریم که با دنیا در تعامل باشیم هرچند هزینه های این سفر برعهده مدیریت شهری فرآیبورگ آلمان بود.

تاریخ انتشار: ۱۴:۴۳ - یکشنبه ۱۳۹۷/۰۸/۶

به گزارش صاحب نیوز؛سفر شهردار اصفهان به فرایبورگ آلمان با حاشیه هایی همراه بود، حاشیه ها و انتقاداتی که با سکوت معنادار اعضای شورای اسلامی شهر در پنجاه و سومین جلسه شورا همراه شد و اعضای پارلمان شهری از کنار این موضوع رد شدند. این درحالی است که شهردار فعلی اصفهان برای حل بحران های موجود در بخش گردشگری بیشتر از آنچه که تکیه بر توانمندی های داخلی داشته باشد در سفر قبلی خود به لهستان از آمادگی شهرداری برای تعیین چند پروژه مشترکِ همکاری میان اصفهان و شهرداری‌های ورشو و کراکف خبر داد.

قدرت الله نوروزی، شهردار اصفهان از ابتدای حضور خود در این مسند تاکید داشت که گردشگری در اولویت های نخست برنامه هایش قرار دارد و گفته است «گردشگر به شرطی به اصفهان می‌آید که فرهنگ گردشگری توسعه پیدا کند، زیرساخت‌ها تقویت شود، سیاست‌های کلان از این صنعت حمایت کند، مدیران شهری، گردشگری را به عنوان یک صنعت پایدار و پویا مورد توجه قرار دهند» شاید به همین دلیل است که مهدی مقدری، عضو شورای اسلامی شهر اصفهان در ارتباط با سفر شهردار به فرایبورگ نظر دیگری دارد؛ او می گوید: این سفر به دعوت مدیریت شهری فرایبورگ آلمان صورت گرفته بود، از سوی دیگر حتی اگر هزینه سفر برعهده شهردار اصفهان بود و نوسانات بازار ارز هم وجود داشت، این سفر الزام آور بود چرا که توانست اهداف مدیریت شهری اصفهان را در انرژی های تجدید پذیر را محقق کند اما  نه قدرت الله نوروزی و نه کوروش خسروی که او را در این سفر همراهی می کرد در جلسه شرکت نداشتند.

نخبگان شهری و رسانه ای اصفهان نسبت به این موضوع اما نظر دیگری دارند و معتقد هستند این سفر یک رکورد در زمینه سفرهای خارجی شهردار اصفهان محسوب می شود؛ آیا بهتر نیست در شرایط فعلی که حضور شهردار اصفهان برای مدیریت کلانشهر لازم و ضروری به نظر می رسد، قدرت الله نوروزی، نسبت به سفرهای آینده خود تجدید نظر بیشتری به خرج دهد.

نکته قابل تامل این سفر این است که هیچ عکاس و خبرنگاری از خبرگزاری و روزنامه های وابسته به شهرداری، شهردار و اعضای شورای شهر را همراهی نکردند تا علاوه بر عمل کردن به وظیفه رسانه ای خود، گام های موثری به منظور شفاف سازی دیپلماسی شهری بردارند.

از طرفی تغییر و تحولات سریع در برخی از مناطق شهری و انتخاب یک روزه برخی مدیران خود  مهر تاییدی بر حرف منتقدان مدیریت شهری شده است که شهر اصفهان در شرایط فعلی بیش از دیپلماسی به مدیریتی یکپارچه و منسجم نیاز دارد تا از مشکلات موجود عبور کند.

حال باید منتظر ماند و دید که شهردار و اعضای شورای شهر چه سوغاتی از آلمان برای اصفهان می آورند و چه توجیهی برای سومین سفر خارج از کشور مدیران شهری دارند.

گزارش از مصطفی تدین

انتهای پبام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد