صفحه اصلی » مذهبی » ۱۴ سال است که ایام اربعین موکبی در کربلا برپا می‌کنیم/ بعد از نابودی داعش، اروپایی‌ها بیشتر جذب شیعیان شده‌اند

مسئول سوئدی موکب امام حسن مجتبی (ع):

۱۴ سال است که ایام اربعین موکبی در کربلا برپا می‌کنیم/ بعد از نابودی داعش، اروپایی‌ها بیشتر جذب شیعیان شده‌اند

مسئول سوئدی موکب امام حسن مجتبی (ع) گفت: عشق به امام حسین (ع)، چهارده سال است که ما را از سوئد به کربلا می‌کشاند، امام حسین (ع) نوری است که هرگز خاموش نمی‌شود.

تاریخ انتشار: ۰۹:۵۷ - سه شنبه ۱۳۹۷/۰۸/۸

ضیاءالدین دِهان در گفت‌وگو با صاحب نیوز بابیان اینکه برپایی موکب امام حسن مجتبی (ع) را بعد از سقوط صدام، شروع کردیم، اظهار کرد: ۱۴ سال است در ایام اربعین به دلیل اینکه زیارت اربعین زیارتی خاص حساب می‌شود، موکبی در شهر کربلا برپا می‌کنیم.

مسئول سوئدی موکب امام حسن مجتبی (ع) گفت: ۱۲ روز قبل و تا دو روز بعد از اربعین این موکب برپا است که با صبحانه، ناهار و شام و میانه وعده‌های قهوه، چای و میوه و آبمیوه از زائران امام حسین (ع) پذیرایی می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه در ایام محرم خیمه‌های عزاداری در شهر سوئد برپا می‌کنیم، افزود: عشق به امام حسین (ع) ما را چهارده سال است که از سوئد به کربلا می‌کشاند، امام حسین (ع) نوری است که هرگز خاموش نمی‌شود.

دِهان بیان کرد: هزینه‌های برپایی موکب مردمی است و هرکدام از ما شیعیان در طول سال، یک درصد از درآمد ماهیانه خود را به هزینه‌های موکب اختصاص می‌دهیم.

وی با تأکید بر اینکه همه مراسم‌های مذهبی اعم از شهادت‌ها و ولادت‌های معصومین (ع) را در حسینیه امام حسن مجتبی (ع) شهر سوئد برگزار می‌کنیم، تصریح کرد: معمولا بیش از هزار نفر در مراسم‌های ما حضور دارند و تعداد زیادی از مسیحیان سوئدی به دلیل برگزاری این مراسم‌ها و آشنایی با اسلام، شیعه شده‌اند و ایام محرم در خیمه‌های عزاداری ما، تعداد زیادی از بچه‌های مسیحی حضور دارند.

مسئول سوئدی موکب امام حسن مجتبی (ع) اضافه کرد: بعد از نابودی داعش، اروپایی‌ها بیشتر به سمت شیعیان می‌آیند و کشورهای غربی وقتی جنگ شیعیان با داعشی ها و شهید شدن برای ناموس خود، سنی‌ها و مسیحی‌ها را دیدند، جذب شیعیان شدند.

وی بابیان اینکه فرد زمانی که در این پیاده‌روی حضورداشته باشد تا اینکه فیلم‌های و تصاویر و این پیاده‌روی مشاهده کند، یک حس فوق‌العاده دیگری دارد، خاطرنشان کرد: امام حسین (ع) بهترین استاد برای درس آزادگی است که هرسال جمعیت چشم‌گیری در این پیاده‌روی عظیم اربعین حضور پیدا می‌کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد