photo_2018-10-29_23-26-21
۰۹:۵۷ - سه شنبه ۱۳۹۷/۰۸/۸

مسئول سوئدی موکب امام حسن مجتبی (ع):

۱۴ سال است که ایام اربعین موکبی در کربلا برپا می‌کنیم/ بعد از نابودی داعش، اروپایی‌ها بیشتر جذب شیعیان شده‌اند

مسئول سوئدی موکب امام حسن مجتبی (ع) گفت: عشق به امام حسین (ع)، چهارده سال است که ما را از سوئد به کربلا می‌کشاند، امام حسین (ع) نوری است که هرگز خاموش نمی‌شود.

ضیاءالدین دِهان در گفت‌وگو با صاحب نیوز بابیان اینکه برپایی موکب امام حسن مجتبی (ع) را بعد از سقوط صدام، شروع کردیم، اظهار کرد: ۱۴ سال است در ایام اربعین به دلیل اینکه زیارت اربعین زیارتی خاص حساب می‌شود، موکبی در شهر کربلا برپا می‌کنیم.

مسئول سوئدی موکب امام حسن مجتبی (ع) گفت: ۱۲ روز قبل و تا دو روز بعد از اربعین این موکب برپا است که با صبحانه، ناهار و شام و میانه وعده‌های قهوه، چای و میوه و آبمیوه از زائران امام حسین (ع) پذیرایی می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه در ایام محرم خیمه‌های عزاداری در شهر سوئد برپا می‌کنیم، افزود: عشق به امام حسین (ع) ما را چهارده سال است که از سوئد به کربلا می‌کشاند، امام حسین (ع) نوری است که هرگز خاموش نمی‌شود.

دِهان بیان کرد: هزینه‌های برپایی موکب مردمی است و هرکدام از ما شیعیان در طول سال، یک درصد از درآمد ماهیانه خود را به هزینه‌های موکب اختصاص می‌دهیم.

وی با تأکید بر اینکه همه مراسم‌های مذهبی اعم از شهادت‌ها و ولادت‌های معصومین (ع) را در حسینیه امام حسن مجتبی (ع) شهر سوئد برگزار می‌کنیم، تصریح کرد: معمولا بیش از هزار نفر در مراسم‌های ما حضور دارند و تعداد زیادی از مسیحیان سوئدی به دلیل برگزاری این مراسم‌ها و آشنایی با اسلام، شیعه شده‌اند و ایام محرم در خیمه‌های عزاداری ما، تعداد زیادی از بچه‌های مسیحی حضور دارند.

مسئول سوئدی موکب امام حسن مجتبی (ع) اضافه کرد: بعد از نابودی داعش، اروپایی‌ها بیشتر به سمت شیعیان می‌آیند و کشورهای غربی وقتی جنگ شیعیان با داعشی ها و شهید شدن برای ناموس خود، سنی‌ها و مسیحی‌ها را دیدند، جذب شیعیان شدند.

وی بابیان اینکه فرد زمانی که در این پیاده‌روی حضورداشته باشد تا اینکه فیلم‌های و تصاویر و این پیاده‌روی مشاهده کند، یک حس فوق‌العاده دیگری دارد، خاطرنشان کرد: امام حسین (ع) بهترین استاد برای درس آزادگی است که هرسال جمعیت چشم‌گیری در این پیاده‌روی عظیم اربعین حضور پیدا می‌کنند.

انتهای پیام/