صفحه اصلی » مذهبی » انقلاب اسلامی بزرگترین حامی مراسم اربعین است/ تربیت کننده سرباز امام زمان(عج) باشیم

کارشناس مسائل مذهبی:

انقلاب اسلامی بزرگترین حامی مراسم اربعین است/ تربیت کننده سرباز امام زمان(عج) باشیم

کارشناس مسائل مذهبی گفت: اربعین می تواند زمینه ساز ظهور امام زمان(ع) باشد، چراکه جریان انقلاب اسلامی بزرگترین حامی اربعین بوده و می توانیم برای جریان مهدویت و امام زمان(عج) نیز سرباز تربیت کینم.

تاریخ انتشار: ۰۹:۵۷ - چهارشنبه ۱۳۹۷/۰۸/۹

حجت السلام مهدی نیلی پوردر گفت و گو با صاحب نیوز اظهار کرد: جریان گفت و گو با ائمه(ع) که ریشه در غدیر خم دارد به عنوان یک پشتیبان میدانی و عملی و ارزشی برای فرهنگ تشیع در زمان امام صادق (ع) شکل گرفته است.

وی ادامه داد: هر چه که در تونل غیبت بیشتر حرکت کنیم، یکی از اتفاقاتی که ایجاد می شود، شکل گیری و انسجام حرکت تشیع حول محور کربلا و عاشوراست.

این کارشناس مذهبی عنوان کرد: در روایات داریم بر روی پرچمی که در دستان حضرت بقیه الله (عج) است جمله یاالثارات الحسین(ع) نوشته شده است، بنابراین معلوم می شود آن چیزی که در تشیع اجتماع ایجاد می کند پرچم اباعبدالله (ع) و خون ایشان ونهضت امام حسین (ع) است که نوعی سرباز سازی برای  مهدویت و امام زمان(عج) است.

وی افزود: جریان اربعین را پیش از این هیچ تحلیلگری و هیچ فرد آینده نگری در این سطح و با این عمق پیشبینی نمی کرد.

نیلی پور تاکید کرد: به برکت مجاهدین راه خدا و انقلاب  اسلامی و به برکت حضرت امام خمینی (ره) و حرکت ایشان و تلاش هایی که در طول تاریخ صورت گرفته از روزی که جابربن عبدالله انصاری آن شجاعت را نشان داد که به عنوان اولین نفر خود را به کربلا برساند، این روحیه جهادی امروز دارد به یک سری نتیجه های بیشتری می رسد و شکوفا  می شود.

وی اضافه کرد: این جریان امروز به میوه رسیده است و یکی از لذت ها و سرمایه های  بزرگ شیعه در جهان اسلام قصه اربعین و حتی تماشای این رویداد شده است.

این کارشناس مذهبی گفت: یکی از لذت های شیعه این است که امروز، این جمعیتی که موج می زند به سمت کربلامی رود را فقط تماشا کند مثل تماشای دریا  و جنگل که به خاطر کثرت آب و درخت برای انسان زیبا و نشاط آور است، این حرکت هم مانند حج که مشاهده تعداد حجاج برای ما یک زیبایی و معنویتی دارد زیبایی و معنویت خاصی دارد.

وی ادامه داد:البته مطالب گفته شده حداقل قصه های اربعین است چراکه این حرکت یک مانور  نرم فرهنگی علیه دشمن می تواند باشد؛ البته به نظر می رسد نتوانستیم این حرکت را آن طور که باید به جهان معرفی کنیم و دشمن بیشتر از ما در مورد این موضوع احساس خطر می کند

نیلی پور با بیان اینکه به طور حتم یک مدیریت غیبی بر مراسم اربعین حاکم است، گفت: هیچ دولت، حزب و گروهی نمی تواند ادعا کند که جریان را او شکل می دهد و مدیریت می کند، همه بر محور عشق اباعبدالله الحسین(ع) است از یک روستایی که کمترین بضاعت را دارد تا برزگترین موکب ها  که روزی 50 هزار نفر اطعام می دهند، در خدمت این جریان هستند

وی اضافه کرد: امیدواریم این سرمایه معنوی پیام آن برای امروز، انسجام، اتحاد شیعه، سخاوت و همدلی در بین شعیان جهان جاری و ساری باشد چراکه شیعه با این جریان روح می گیرد و ما را مثل قطراتی به هم وصل می کند

این کارشناس مذهبی با اعلام اینکه حج، اجتماع مسلمین بوده اما اربعین، اجتماع مومنین است، اظهار کرد: باعث افتخار است که این لطفی است که از طرف اهل بیت نصیب ما  شده است که امیدوارم که این یگانگی و اتحاد و این قدرتی که در شیعه وجود دارد هم پیشتیبان دین مبین اسلام باشد و هر شیعه سرباز  امام زمان باشد که چندین هزار برابر فداکاری کند.

وی خاطر نشان کرد: اربعین می تواند زمینه ساز ظهور امام زمان(ع) باشد، جریان انقلاب اسلامی بزرگترین حامی اربعین بوده است و این جریان مانع جریان داعش شد، لذا این جریان بزرگ که تحت سانسور بزرگی در جهان است، اگر لایه های آن باز شود و هزاران دل را عاشورایی و کربلایی کند و عامل تربیت برای انسان های شیعه خواهد بود که در محنت اهل البیت (ع) از بلای عاشورایی خود را سیراب کنند و نسل های آینده خودشان را آماده برای ظهور و مجاهدت در رکاب امام زمان (عج) کند.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد