صفحه اصلی » اقتصادی » اجرای طرح طعمه پاشی در باغات انار جرقویه علیا+ تصاویر

به همت جهاد کشاورزی جرقویه علیا انجام شد؛

اجرای طرح طعمه پاشی در باغات انار جرقویه علیا+ تصاویر

کارشناس جهاد کشاورزی جرقویه علیا، گفت: برای آشنایی کشاورزان با مگس میوه که خسارات زیادی به کشاورزان وارد می کند کارگاه آموزشی به صورت عملی و تئوری در رامشه برگزار شد.

تاریخ انتشار: ۱۱:۵۳ - چهارشنبه ۱۳۹۷/۰۸/۹

به گزارش صاحب نیوز؛ طرح طعمه پاشی به منظور مبارزه با آفت مگس میوه مدیترانه ای در باغات انار جرقویه علیا انجام شد.

کارشناس حفظ نباتات جهاد کشاورزی جرقویه علیا در کارگاه آموزشی توجیهی باغداران دهستان رامشه با اشاره به حمله مگس میوه مدیترانه ای به باغات انار منطقه، گفت: از اواسط شهریور ماه تله های فرمونی برای ردیابی این آفت در منطقه جرقویه علیا نصب شده که بیشترین شکار در دهستان رامشه بوده است.

مهدی شفیعی ادامه داد: طرح طعمه پاشی با همکاری مرکز حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان و شهرستان اصفهان و جهاد کشاورزی جرقویه علیا شروع شده و تا پایان نسل آخر آفت همچنان ادامه خواهد داشت.

وی افزود: نصب تله های سرا تراپ، رول های زرد چسبنده و تله های فرمونی در روزهای  آینده همچنان ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به روش های کنترل آفت مگس مدیترانه ای، تصریح کرد: جمع آوری میوه های ریخته شده کف باغ  و دفن کردن در عمق حداقل نیم متری خاک و جمع آوری میوه های ریخته کف باغ و قرار دادن در کیسه های پلاستیکی و قرار دادن در معرض آفتاب، از جمله این روش هاست.

کارشناس حفظ نباتات جهاد کشاورزی جرقویه علیا اظهار کرد: شخم زمستانه برای روی سطح خاک آمدن شفیره های آفت و از بین رفتن آن‎ها و همچنین طعمه مسموم پاشی با پروتئین هیدرولیزات به اضافه سم مالاتیون در باغات آلوده از دیگر راهکارهای مبارزه با این آفت است.

شفیعی خاطر نشان کرد: این آفت چند نسلی است و سرعت زاد و ولد بالایی دارد و با قرار دادن تخم داخل میوه و تغذیه لاروها از گوشت میوه، میوه دچار له شدگی و ریزش می شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد