صفحه اصلی » اقتصادی » وزیر اقتصاد به‌عنوان محور اصلی اقتصاد دولت باید دل‌نگرانی‌های مردم را رفع کند/ حساب یارانه‌ای ضامن تسهیلات خرد شود

سخنگو کمیسیون اقتصادی مجلس:

وزیر اقتصاد به‌عنوان محور اصلی اقتصاد دولت باید دل‌نگرانی‌های مردم را رفع کند/ حساب یارانه‌ای ضامن تسهیلات خرد شود

سخنگو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه نباید با تصمیم‌گیری‌های اقتصادی، دردی به طبقه متوسط و ضعیف جامعه اضافه کنیم، گفت: افرادی در جامعه برای هزینه‌هایی نیازمند تسهیلات خرد هستند که با دستور وزیر و البته نظر کارشناسان پیرامون این پیشنهاد، حساب یارانه‌ای فرد به‌جای دیگران ضامن تسهیلات شود.

تاریخ انتشار: ۱۰:۰۷ - چهارشنبه ۱۳۹۷/۰۸/۹

زهرا سعیدی مبارکه در گفت‌وگو با صاحب نیوز با اشاره به اینکه در این شرایط فعلی کشور کسی نمی‌تواند معجزه کند، اظهار کرد: وزیر اقتصاد به‌عنوان محور اصلی اقتصاد دولت باید هماهنگی لازم را در زمینه دولت فراهم کند که دغدغه‌ها و دل‌نگرانی‌های مردم بیشتر از این نشود و این مشکلات را حل کند.

سخنگو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: در نظر گرفتن طبقه متوسط و ضعیف جامعه، اصل مهمی در مسائلی اقتصادی است و شاید این مسئله کوچکی باشد اما این جزئیات می‌تواند در کل برای مردم منفعت‌های داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه در جلسه‌ای که با وزیر اقتصاد داشتیم بر روی تسهیلات خرد تأکید کردم، افزود: فرد برای اخذ تسهیلاتی بالغ‌ بر یک یا دو میلیون تومان، باید یک یا دو ضامن داشته باشد که فشارهایی را روی دوش مردم اضافه می‌کند و برای این تسهیلات خورد، شرایطی فراهم شود که ضامن این فرد حساب یارانه‌اش باشد.

سعیدی مبارکه بیان کرد: افرادی در جامعه برای هزینه دانشگاه، عمل جراحی و … نیازمند این تسهیلات خرد هستند با دستور وزیر و البته نظر کارشناسان پیرامون این پیشنهاد، حساب یارانه‌ای فرد به‌جای دیگران ضامن تسهیلات شود.

وی با تأکید بر اینکه باید در تمام تصمیم‌گیری‌های اقتصادی کشور، طبقه متوسط و ضعیف جامعه به‌گونه‌ای دیده شوند که اگر مشکلی از آن‌ها حل نمی‌شود، دردی به آن‌ها اضافه نکنیم، تصریح کرد: درخواست ما از وزیر اقتصاد شایسته‌سالاری است و با گروه‌های فسادی که در این وزارتخانه‌ها زمانی تشکیل‌شده است، برخورد شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: وزیر اقتصاد باید مبارزه با فساد، شفافیت در فعالیت‌های وزارت خانه و پاسخگویی و رعایت حقوق و توجه به مردم و ایجاد اشتغال را در اولویت‌های خود قرار دهد.

نماینده مردم مبارکه در مجلس بابیان اینکه اولویت کاری و مهم‌ترین تصمیم من به‌عنوان نماینده، فردی که در روستای دورافتاده زندگی می‌کند، است، تأکید کرد: بسیاری از مردم در روستاها برای هزینه‌های درمان خود مشکل‌دارند و مسئولان اجرایی در تصمیم‌های خود باید به درد جوانی که در روستایی که هیچ راه درآمدی ندارد، فکر و دردی از آن‌ها حل کنند.

وی با اشاره به اینکه این روزها در جامعه بحث اخلاق‌مداری خیلی کم‌رنگ شده است، ادامه داد: برای تخریب و ضربه زدن به آدم‌ها مسابقه گذاشتیم و حواسمان نیست این اعتماد مردم است که نابود می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد