14
۱۰:۱۸ - پنجشنبه ۱۳۹۷/۰۸/۱۰

شهردار اصفهان:

مشکل جامعه ما نخواندن و ننوشتن است/ ۶۰ کتابخانه و فرهنگ‌سرا در اختیار مناطق شهرداری اصفهان است

شهردار اصفهان بابیان اینکه ۶۰ کتابخانه و فرهنگ‌سرا در اختیار منطقه‌های شهرداری اصفهان است، گفت: روزی می‌توانیم بگوییم مسئولان موفقی هستیم که بیشترین ازدحام جمعیت در مراکز فرهنگی باشد.

به گزارش صاحب نیوز؛ قدرت الله نوروزی شامگاه چهارشنبه در آیین افتتاح سیزدهمین نمایشگاه کتاب اصفهان بابیان اینکه ساختن یک شهر برای زندگی بهتر و پایدار با خواندن و نوشتن شدنی است، اظهار کرد: نمایشگاه کتاب مظهر خواندن و نوشتن است که آموزش خواندن و نوشتن و تجلیگاهی برای به ظهور رساندن توانمندی‌های انسان‌های دارای توان نوشتن است.

شهردار اصفهان با بیان اینکه نمایشگاه عرصه‌ای برای هنر است و هنری که در اینجا به نمایش گذاشته می‌شود چیزی به جز نوشتن و خواندن نیست، بیان کرد: مشکل جامعه ما نخواندن و ننوشتن است و این نمایشگاه می‌تواند محلی برای ارج نهادن انسان‌هایی که می‌نویسند،  باشد

نوروزی افزود: دانشجویان، اساتید و نویسندگان و اهل مطالعه باید بتوانند از این فرصت به‌خوبی استفاده کنند و ناشران و متولیان امر برگزاری نمایشگاه به‌گونه‌ای تدبیر کنند که کتاب‌فروشی‌ها هم از نمایشگاه استقبال کنند.

وی بابیان اینکه با برگزاری این‌گونه نمایشگاه‌ها، تعداد افراد اهل مطالعه افزایش می یابد و دیگر شاهد کسادی در کتاب‌فروشی‌ها نخواهیم بود، خاطرنشان کرد: روزی می‌توانیم بگوییم در جامعه موفق شدیم که در کتاب‌فروشی‌ها و کتابخانه‌ها جمعیت بیشتری را ببینیم و روزی می‌توانیم بگوییم مسئولان موفقی هستیم که بیشترین ازدحام جمعیت در مراکز فرهنگی باشد.

شهردار اصفهان ادامه داد: ۶۰ کتابخانه و فرهنگ‌سرا در اختیار منطقه‌های شهرداری اصفهان است که باید در اختیار مردم قرار دهند و نمایشگاه یکی از تجلی‌های است که می‌تواند به تقویت چنین مکان‌هایی کمک کند.

وی با اشاره به اینکه برای ارتقا کتاب‌خوانی باید از خودمان شروع کنیم و حداقل روزی دو ساعت مطالعه کنیم تا جوانان یاد بگیرند، تصریح کرد: باید به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کنیم که از وضعیت رکود کتاب‌خوانی بیرون بیاییم.

انتهای پیام/