صفحه اصلی » فرهنگ و هنر » مشکل جامعه ما نخواندن و ننوشتن است/ ۶۰ کتابخانه و فرهنگ‌سرا در اختیار مناطق شهرداری اصفهان است

شهردار اصفهان:

مشکل جامعه ما نخواندن و ننوشتن است/ ۶۰ کتابخانه و فرهنگ‌سرا در اختیار مناطق شهرداری اصفهان است

شهردار اصفهان بابیان اینکه ۶۰ کتابخانه و فرهنگ‌سرا در اختیار منطقه‌های شهرداری اصفهان است، گفت: روزی می‌توانیم بگوییم مسئولان موفقی هستیم که بیشترین ازدحام جمعیت در مراکز فرهنگی باشد.

تاریخ انتشار: ۱۰:۱۸ - پنجشنبه ۱۳۹۷/۰۸/۱۰

به گزارش صاحب نیوز؛ قدرت الله نوروزی شامگاه چهارشنبه در آیین افتتاح سیزدهمین نمایشگاه کتاب اصفهان بابیان اینکه ساختن یک شهر برای زندگی بهتر و پایدار با خواندن و نوشتن شدنی است، اظهار کرد: نمایشگاه کتاب مظهر خواندن و نوشتن است که آموزش خواندن و نوشتن و تجلیگاهی برای به ظهور رساندن توانمندی‌های انسان‌های دارای توان نوشتن است.

شهردار اصفهان با بیان اینکه نمایشگاه عرصه‌ای برای هنر است و هنری که در اینجا به نمایش گذاشته می‌شود چیزی به جز نوشتن و خواندن نیست، بیان کرد: مشکل جامعه ما نخواندن و ننوشتن است و این نمایشگاه می‌تواند محلی برای ارج نهادن انسان‌هایی که می‌نویسند،  باشد

نوروزی افزود: دانشجویان، اساتید و نویسندگان و اهل مطالعه باید بتوانند از این فرصت به‌خوبی استفاده کنند و ناشران و متولیان امر برگزاری نمایشگاه به‌گونه‌ای تدبیر کنند که کتاب‌فروشی‌ها هم از نمایشگاه استقبال کنند.

وی بابیان اینکه با برگزاری این‌گونه نمایشگاه‌ها، تعداد افراد اهل مطالعه افزایش می یابد و دیگر شاهد کسادی در کتاب‌فروشی‌ها نخواهیم بود، خاطرنشان کرد: روزی می‌توانیم بگوییم در جامعه موفق شدیم که در کتاب‌فروشی‌ها و کتابخانه‌ها جمعیت بیشتری را ببینیم و روزی می‌توانیم بگوییم مسئولان موفقی هستیم که بیشترین ازدحام جمعیت در مراکز فرهنگی باشد.

شهردار اصفهان ادامه داد: ۶۰ کتابخانه و فرهنگ‌سرا در اختیار منطقه‌های شهرداری اصفهان است که باید در اختیار مردم قرار دهند و نمایشگاه یکی از تجلی‌های است که می‌تواند به تقویت چنین مکان‌هایی کمک کند.

وی با اشاره به اینکه برای ارتقا کتاب‌خوانی باید از خودمان شروع کنیم و حداقل روزی دو ساعت مطالعه کنیم تا جوانان یاد بگیرند، تصریح کرد: باید به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کنیم که از وضعیت رکود کتاب‌خوانی بیرون بیاییم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد