صفحه اصلی » فرهنگ و هنر » مسیر توسعه از فرهنگ می‌گذارد/ برگزاری نمایشگاه کتاب در اصفهان به یک مطالبه عمومی تبدیل‌شده بود

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی اصفهان:

مسیر توسعه از فرهنگ می‌گذارد/ برگزاری نمایشگاه کتاب در اصفهان به یک مطالبه عمومی تبدیل‌شده بود

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان بابیان اینکه برگزاری نمایشگاه کتاب در اصفهان به یک مطالبه عمومی تبدیل‌شده بود، گفت: امیدواریم این نمایشگاه بتواند موجی در شهر ایجاد کند که باعث ارتقا سطح مطالعه در بین مردم اصفهان باشد.

تاریخ انتشار: ۱۰:۰۶ - پنجشنبه ۱۳۹۷/۰۸/۱۰

به گزارش صاحب نیوز؛ علی یارمحمدیان شامگاه چهارشنبه در آیین افتتاح سیزدهمین نمایشگاه کتاب اصفهان با اشاره به اینکه نمایشگاه بین‌المللی اصفهان در ادامه رسالت اجتماعی و فرهنگی خود امروز در حال برگزاری یک رویداد فرهنگی بزرگ است، اظهار کرد: در تقویم نمایشگاه‌های بین‌المللی اصفهان، رویدادهای فرهنگی و اجتماعی در سال گذشته و امسال زیاد بوده است.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان گفت: نمایشگاه‌های دستاوردهای بنیاد تعاون زندانیان، قرآن و عترت، تسهیلات ازدواج برای جوانان، دهه فجر و برای اولین بار نمایشگاه حمل‌ونقل پاک در این نمایشگاه برگزارشده است.

وی تاکبد کرد: برخلاف نظر بسیاری از افراد که مسیر توسعه و رشد همه‌جانبه را از طریق اقتصاد می‌دانند، اذعان می‌کنیم که مسیر توسعه از فرهنگ می‌گذرد و مبانی توسعه همه‌جانبه، توسعه فرهنگی و ارتقا سطح مطالعه در کشور است.

یارمحمدیان بیان کرد: دولت‌ها باید سعی کنند که نگرش خود به انسان به‌عنوان یک موجود فرهنگی تغییر دهند چون‌که مبنای توسعه فرهنگ است و فرهنگ همانند ریشه درختی است که آن را تغذیه می‌کند.

وی با تأکید بر اینکه با این تفاسیر نمایشگاه بین‌المللی اصفهان، نمایشگاه کتابی را برگزار می‌کند که توسعه همه‌جانبه را در نظر دارد، خاطرنشان کرد: شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان نه‌تنها وظیفه خود می‌داند که در راستای توسعه اقتصادی به فعالان صنعت و تجارت و خدمات کمک کند بلکه فضای نمایشگاهی را در اختیار فعالان فرهنگی و اجتماعی و کتاب می‌گذارد.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی اصفهان ادامه داد: نمایشگاه متعلق به همه است و دستاوردهای آن به تمام جامعه تعمیم پیدا می‌کند؛ با توجه به اینکه نمایشگاه کتاب در اصفهان چند سالی برگزار نمی‌شد، شهروندان اصفهانی برای حضور در نمایشگاه کتاب به استان‌های دیگر مراجعه می‌کردند.

وی بابیان اینکه برگزاری نمایشگاه کتاب در اصفهان به یک مطالبه عمومی تبدیل‌شده بود، تصریح کرد: با برنامه‌ریزی‌های دقیقی که انجام شد و کمک مسئولان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و تعاونی ناشران امروز سیزدهمین نمایشگاه کتاب و با حضور ۴۰۰ ناشر افتتاح می‌شود.

یارمحمدیان گفت: امیدواریم این نمایشگاه بتواند موجی در شهر ایجاد کند که باعث ارتقا سطح فرهنگ و مطالعه در بین جوانان و مردم اصفهان شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد