صفحه اصلی » بین الملل » تروریست‌های داعش خود را به مرز کشور عراق رساندند+نقشه میدانی

سناریوی جدید آمریکا در مناطق مرزی عراق و سوریه؛

تروریست‌های داعش خود را به مرز کشور عراق رساندند+نقشه میدانی

تروریست‌های داعش موجود در شرق استان دیرالزور سوریه، با حمله به شبه‌نظامیان دموکراتیک، خود را به مرز عراق رساندند.

تاریخ انتشار: ۱۲:۵۸ - پنجشنبه ۱۳۹۷/۰۸/۱۰

به گزارش صاحب نیوز؛ هم‌زمان با حمله شبه‌نظامیان دموکراتیک به مواضع تروریست‌های داعش در مناطق شرقی رود فرات واقع در شرق استان دیرالزور که با پشتیبانی هوایی و توپخانه‌ای ائتلاف غربی صورت گرفت، عناصر تکفیری با سوءاستفاده از وضعیت نامناسب هوایی حمله معکوسی را از اواخر هفته گذشته علیه نیروهای کُرد آغاز کردند.

ده‌ها تن از عناصر گروه تروریستی داعش موجود در محور مرکزی شرق رود فرات به‌خصوص در اطراف منطقه شهرک «الشعفه»، حمله گسترده و ناگهانی را علیه مواضع شبه‌نظامیان دموکراتیک آغاز کردند و در گام اول، شهرک «السوسه» را به اشغال خود درآوردند.

تروریست‌های داعش در این حمله ناگهانی، بیش از 70 تن از شبه‌نظامیان را کشته و زخمی کردند و ده‌ها تن دیگر را به اسارت رفتند و مقادیر زیادی تجهیزات نظامی را به غنیمت بردند.

عناصر تکفیری به این پیشروی بسنده نکردند و در ادامه حملات خود، روستای «باغوز فوقانی» و میدان‌های نفتی «الکشمه و الکشمه جنوبی» را تحت اشغال خود درآوردند.

به گفته منابع میدانی، درگیری‌های روز گذشته بین تروریست‌های داعش با شبه‌نظامیان، منجر به سیطره عناصر تکفیری بر کوه «باغوز» شد و ده‌ها تن از عناصر دو طرف در این درگیری‌ها کشته و زخمی شدند.

پیشروی سریع و گسترده تروریست‌های داعش در محور شرقی رود فرات در حالی صورت می‌گیرد که ائتلاف غربی عکس‌العمل خاصی نسبت به حمله تکفیری‌ها انجام نداده‌اند و از شبه‌نظامیان به‌صورت مناسب پشتیبانی نکرده‌اند.

بر اساس اطلاعات منتشرشده، عناصر تکفیری داعش نیمه‌شب گذشته در تازه‌ترین حمله خود علیه مواضع شبه‌نظامیان دموکراتیک توانستند ابتدا روستای «باغوز تحتانی» و درنهایت بخش وسیعی از مناطق مرزی با کشور عراق را تحت اشغال خود دربیاوردند.

بر اساس اعلام رسانه‌های سوری، ده‌ها تن از شبه‌نظامیان دموکراتیک از ترس کشته شدن و در اعتراض به عدم‌حمایت آمریکا از آن‌ها، از مناطق درگیری متواری شده‌اند.

بخش‌های شرقی رود فرات شامل شهرک و روستاهای «باغوز فوقانی، باغوز تحتانی، السوسه، الشعفه، هجین و …» تحت اشغال عناصر تکفیری داعش است.

انتهای پیام/ المیادین

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد