صفحه اصلی » اجتماعی » برگزاری کنکور به شیوه فعلی تیشه به ریشه تربیت دانش آموزان می زند/ درآمد 15 تا 40 هزار میلیارد تومانی موسسات آموزشی کنکور

وزیر آموزش و پرورش:

برگزاری کنکور به شیوه فعلی تیشه به ریشه تربیت دانش آموزان می زند/ درآمد 15 تا 40 هزار میلیارد تومانی موسسات آموزشی کنکور

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه در مدرسه باید فضایی ایجاد شود که فرصت برای آموزش مهارت های زندگی دانش آموزان فراهم شود، گفت: کنکور و شرایط فعلی باعث می شود معلم نتواند به اهداف تربیتی خود برسد.

تاریخ انتشار: ۱۱:۰۱ - جمعه ۱۳۹۷/۰۸/۱۱

به گزارش صاحب نیوز؛سید محمد بطحایی در آیین کلنگ زنی مدرسه خیرساز که امروز در گلپایگان برگزار شد، اظهار کرد: کنکور به شکلی که سال هاست برگزار می شود تیشه به ریشه تربیت فرزندان ما می زند.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه در مدرسه باید فضایی ایجاد شود که فضا برای آموزش مهارت های زندگی دانش آموزان فراهم باشد، گفت: کنکور و شرایط فعلی باعث می شود معلم نتواند به اهداف تربیتی خود برسد.

وی با اشاره به اینکه فعالیت هایی همچون اردوی دانش آموزان باید مهارت های اجتماعی را به آن ها یاد دهد، خاطرنشان کرد: دانش آموزان در اردو درس گذشت و چشم پوشی و با هم زندگی کردن را می آموزند و همچنین یاد می گیرند که باید گاهی در شرایط سخت خوابید در صورتی که امروز اردوهای ما هم برای آزمون برگزار می شود.

بطحایی در ادامه بیان کرد: آزمون های مکرر و توجه بیش از اندازه به این آزمون ها و ساحت علمی آن هم جنبه ی حافظه محوری آن باعث شده است که فراموش کنیم که فرزندانمان نیاز به یادگیری مسایل اجتماعی و ارتباطی و مهارت های زندگی دارند.

ما باید کم کم مسیر تعلیم و تربیت را اصلاح کنیم

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به این نکته که این مهم محقق نخواهد شد تا جامعه این مطالبه را داشته باشد، عنوان کرد: بخشی از یادگیری باید به تمرین مهارت های زندگی صرف شود تا آسیب های اجتماعی همچون طلاق و اعتیاد و … کاهش یابد.

وی با بیان اینکه برای رسیدن به این هدف در ابتدا باید محیطی با فضای آموزشی مناسب فراهم شود چرا که یک معلم حتی با مهارت زیاد هم نمی تواند 45 دانش آموز را در یک کلاس تربیت کند، افزود: فضای کوچک و محتواهای سنگین کتاب های درسی اجازه نمی دهد محتوای دیگری به این سبد اضافه شود.

15 تا 40 هزار میلیارد تومان درامد مالی موسسات آموزشی کنکور

بطحایی با اشاره به درامد 15 تا 40 میلیاردی این موسسات و فشارهای بیهوده ای که از نظر مالی به خانواده ها وارد می شود، گفت: این پول اگر در مسیر صحیح تعلیم و تربیت خرج شود بسیاری از مشکلات ما را حل خواهد کرد.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه اصلاح در وضع موجود نیاز به مطالبه گری اجتماعی دارد، یاداور شد: باید حتی از وزیر خواسته شود محتواهایی که اکنون در مدارس ما تدریس می شود و محتواهای بسیار سنگینی هستند تغییر کنند در صورتی که بچه های ما نیاز به مهارت های دیگری دارند.

برداشتن موانع بر سر راه کار یک ماه و یک سال نیست

بطحایی با بیان اینکه برداشتن موانع رو به رو کار یک ماه و یک سال نیست، بیان کرد: این مسیری است که البته آموزش و پرورش اراده کرده است به جلو برود.

وی با اشاره به اینکه بچه ها باید در مدرسه نیکی کردن و صداقت را یاد بگیرند حتی در زمانی که به ضرر آنها تمام می شود، تصریح کرد: رسیدن به این نقطه آرمان آموزش و پرورش بوده است.

وزیر آموزش و پرورش، تاکید کرد: آموزش و پرورش باید مسیر خود را تصحیح کند.

8 هزار کلاس در ماه مهر به بهره برداری رسید

بطحایی با اشاره به اینکه از 8 هزار کلاس افتتاح شده در مهر ماه نیمی از آن که قرین بر 4 هزار کلاس است، توسط خیرین مدرسه ساز ساخته شده، گفت: ساخت مدرسه ساخت عمارت و خاک و گچ نیست بلکه مشارکت برای اعتلای فرهنگ و آینده کشور است.

وی با بیان اینکه در زیر چادر هم می توان می توان مشق علم و اخلاق کرد، عنوان کرد: بچه ها وقتی در محیط آموزشی استاندارد و مناسب تحصیل کنند حتی رنگ و فضای ورزش و بازی آنان زمینه را برای تعلیم و تربیت بهتر آنان فراهم خواهد کرد.

وزیر و آموزش و پرورش افزود: فضای تحصیلی نیز خود برای دانش آموزان یک معلم است.

وی همچنان تصریح کرد: گلپایگان شهر علم و عالم پروری است که فرهنگ این مرز و بوم مدیون این شهر است.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد