698f5c5107b6f72f9764903d9ad145fc
۰۹:۰۵ - شنبه ۱۳۹۷/۰۸/۱۲

توسط یگان موشکی مقاومت اسلامی عراق:

ده‌ها تروریست داعش در مناطق مرزی سوریه و عراق به هلاکت رسیدند+ نقشه میدانی

ده‌ها تن از عناصر تروریستی داعش در اثر حمله موشکی گروه مقاومت اسلامی عراق در مناطق مرزی با کشور سوریه به هلاکت رسیدند.

به گزارش صاحب نیوز؛ هم‌زمان با ادامه پیشروی عناصر گروه تروریستی داعش در محور شرقی رود فرات واقع در شرق استان «دیرالزور» سوریه، چند گروه از نیروهای عراقی شامل نیروهای بسیج مردمی، نیروهای امنیتی، ارتش و … به‌منظور جلوگیری از احتمال نفوذ تروریست‌های داعش به خاک عراق، به مناطق مرزی اعزام شدند.

سایت خبری «الحشد نت» وابسته به گروه‌های مقاومت اسلامی عراق اعلام کرد: نیروهای بسیج مردمی موجود در محور غربی استان الانبار و در نزدیکی مرز کشور سوریه موفق شدند گروهی از عناصر تروریستی داعش را در نزدیکی روستای «باغوز تحتانی» واقع در شرق فرات شناسایی کنند؛سپس رزمندگان اطلاعات و مشخصات مکانی تروریست‌ها را در اختیار یگان موشکی قراردادند.

یگان موشکی مقاومت اسلامی عراق بعد از دریافت اطلاعات بلافاصله مواضع و تجمع تروریست‌ها را در عمق خاک سوریه به‌صورت دقیق مورد هدف قراردادند و موفق شدند ده‌ها تن از تکفیری‌ها ازجمله دو فرمانده ارشد این گروهک را به هلاکت برسانند و خسارت سنگینی را به تجهیزات نظامی آن‌ها وارد کنند.

به گفته منابع میدانی، تروریست‌های موردحمله موشکی مقاومت اسلامی عراق قصد داشتند عملیات جدیدی را در شرق رود فرات به‌منظور اشغال بیشتر مناطق آغاز کنند و خود را به مرز کشور عراق برسانند.

از شرق رود فرات خبر می‌رسد، حمله تروریست‌های داعش در محورهای مختلف شرق رود فرات همچنان ادامه دارد و شبه‌نظامیان از ترس کشته شدن به مناطق شمالی متواری شده‌اند.

در حال حاضر، بیش از 100 کیلومترمربع از مناطق شرقی رود فرات ازجمله روستاهای «الشعفه، هجین، السوسه، باغوز فوقانی، باغوز تحتانی و …» همچنان تحت اشغال گروه تروریستی داعش است.

انتهای پیام/ الحشد نت