صفحه اصلی » خواندنی » ​ساخت کرم آرایشی بهداشتی زالو توسط محققان دانشگاه کاشان

عضو هیئت علمی دانشگاه کاشان خبرداد؛

​ساخت کرم آرایشی بهداشتی زالو توسط محققان دانشگاه کاشان

تیم تحقیقاتی گروه شیمی تجزیه دانشگاه کاشان موفق به تولید کرم آرایشی بهداشتی از  روغن زالو شدند.

تاریخ انتشار: ۱۱:۴۷ - جمعه ۱۳۹۷/۰۸/۱۱

به گزارش صاحب نیوز؛ سعید معصوم با بیان اینکه یکی از فراورده های زالو، روغن زالو است، اظهار کرد: استفاده از روغن زالو باعث افزایش گردش خون و خون رسانی در برخی اندام های بدن مانند عضلات می شود.

عضو هیات علمی دانشگاه کاشان اظهار کرد: در طب سنتی از این روغن برای افزایش رشد و حجم موضعی عضلات استفاده شده که امروزه اثرات شگفت انگیز آن شناخته شده و می تواند جایگزین مناسبی برای کرم های شیمیایی، بوتاکس ها و یا جراحی های همراه با عوارض ناخوشایند باشد.

وی خاطر نشان کرد: روغن زالو از طریق پوست و با ماساژ دادن جذب بدن شده و با حذف سلول های مرده بدن، سبب جایگزینی سلول های زنده با سلول های مرده می شود و به واسطه فرایند کلاژن سازی از پیری زودرس جلوگیری می کند.

معصوم افزود: با توجه به ویژگی های ممتاز روغن زالو، این تیم تحقیقاتی، درصدد تدوین استاندارد برای روغن زالو و استحصال روغن با کیفیت از زالو  و ساخت و تولید بهینه محصولات آرایشی و بهداشتی با محوریت روغن زالو هستند.

مدیر این طرح با بیان اینکه ساخت محصول اولیه کرم زالو صورت پذیرفته است و تحقیقات میدانی در حال انجام است و تاکنون نتایج رضایت بخشی حاصل شده است، اظهار امیدواری کرد: این محصول با کیفیت داخلی بتواند جایگزین مناسبی برای محصولات مشابه خارجی باشد و بتوان به منظور تولید ملی و کارآفرینی گام موثری برداشت.

انتهای پیام/

درج نظر