57514238
۱۱:۴۷ - جمعه ۱۳۹۷/۰۸/۱۱

عضو هیئت علمی دانشگاه کاشان خبرداد؛

​ساخت کرم آرایشی بهداشتی زالو توسط محققان دانشگاه کاشان

تیم تحقیقاتی گروه شیمی تجزیه دانشگاه کاشان موفق به تولید کرم آرایشی بهداشتی از  روغن زالو شدند.

به گزارش صاحب نیوز؛ سعید معصوم با بیان اینکه یکی از فراورده های زالو، روغن زالو است، اظهار کرد: استفاده از روغن زالو باعث افزایش گردش خون و خون رسانی در برخی اندام های بدن مانند عضلات می شود.

عضو هیات علمی دانشگاه کاشان اظهار کرد: در طب سنتی از این روغن برای افزایش رشد و حجم موضعی عضلات استفاده شده که امروزه اثرات شگفت انگیز آن شناخته شده و می تواند جایگزین مناسبی برای کرم های شیمیایی، بوتاکس ها و یا جراحی های همراه با عوارض ناخوشایند باشد.

وی خاطر نشان کرد: روغن زالو از طریق پوست و با ماساژ دادن جذب بدن شده و با حذف سلول های مرده بدن، سبب جایگزینی سلول های زنده با سلول های مرده می شود و به واسطه فرایند کلاژن سازی از پیری زودرس جلوگیری می کند.

معصوم افزود: با توجه به ویژگی های ممتاز روغن زالو، این تیم تحقیقاتی، درصدد تدوین استاندارد برای روغن زالو و استحصال روغن با کیفیت از زالو  و ساخت و تولید بهینه محصولات آرایشی و بهداشتی با محوریت روغن زالو هستند.

مدیر این طرح با بیان اینکه ساخت محصول اولیه کرم زالو صورت پذیرفته است و تحقیقات میدانی در حال انجام است و تاکنون نتایج رضایت بخشی حاصل شده است، اظهار امیدواری کرد: این محصول با کیفیت داخلی بتواند جایگزین مناسبی برای محصولات مشابه خارجی باشد و بتوان به منظور تولید ملی و کارآفرینی گام موثری برداشت.

انتهای پیام/