صفحه اصلی » اقتصادی » مزارع و زمین های موقوفه باید بر اساس نیّات واقفان آباد شود/ مسئولان موقوفات را توسعه دهند

امام جمعه اصفهان:

مزارع و زمین های موقوفه باید بر اساس نیّات واقفان آباد شود/ مسئولان موقوفات را توسعه دهند

امام جمعه اصفهان گفت: باید به گونه ای برنامه ریزی کرد که مزارع و یا زمین هایی که موقوفه هستند، بر اساس نیّات واقفین، آباد شود، برای این کار می توان از ظرفیت سرمایه گذاران استفاده کرد و این زمین ها را اجاره داد تا آباد شوند و به مردم خدمتی ارائه شود.

تاریخ انتشار: ۱۰:۴۶ - شنبه ۱۳۹۷/۰۸/۱۲

به گزارش صاحب نیوز؛ آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در دیدار مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان و جمعی از مدیران این سازمان در شهرستان ها به مناسبت دهه وقف اظهارکرد: مسئولان اوقاف باید بتوانند موقوفات را توسعه دهند چراکه زنده کردن موقوفات و نگهداری از آن کار بسیار ارزشمندی است.

وی افزود: خداوند متعال برای فرد واقف، رشد معنوی ایجاد می کند و در مقابل، مسئولان باید این موقوفات را توسعه دهند، می توان از ظرفیت خیران در این زمینه استفاده کرد، بدون شک، کسی که برای رضای خدا پول خرج می کند از فردی که به کارهای مستحبی دیگر همچون نماز خواندن می پردازد، ارزشمندتر است.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان تصریح کرد: باید به گونه ای برنامه ریزی کرد که مزارع و یا زمین هایی که موقوفه هستند، بر اساس نیّات واقفین، آباد شود، برای این کار می توان از ظرفیت سرمایه گذاران استفاده کرد و این زمین ها را اجاره داد تا آباد شوند و به مردم خدمتی ارائه شود.

وی با بیان اینکه بر اساس روایات، صدقه یعنی هر کار خیری که برای خدا انجام بگیرد، گفت: اگر کسی، کار خیری را انجام دهد، خداوند ده برابر به او پاداش می دهد اما قرآن کریم درباره انفاق در راه خدا به صراحت بیان می کند که 700 برابر پاداش می دهد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد