صفحه اصلی » سیاسی » دیپلماسی قوی تری در موضوع ادعای کشور دانمارک باید صورت می گرفت/ یکی از مقرهای گروهک تروریستی الاحوازیه دانمارک است

تحلیلگر مسائل سیاسی:

دیپلماسی قوی تری در موضوع ادعای کشور دانمارک باید صورت می گرفت/ یکی از مقرهای گروهک تروریستی الاحوازیه دانمارک است

تحلیلگر مسائل سیاسی بابیان اینکه در برابر ادعای دانمارک باید برخورد دیپلماسی قوی می‌کردیم، گفت: یکی از مقرهای گروهک تروریستی الاحوازیه دانمارک است که ما باید زودتر اقدام می‌کردیم و سفیر دانمارک را احضار می‌کردیم.

تاریخ انتشار: ۱۱:۲۲ - شنبه ۱۳۹۷/۰۸/۱۲

سید رضا حجازی در گفت‌وگو با صاحب نیوز بابیان اینکه تحریم شدن کشور موضوع جدیدی نیست و سال‌هاست که آمریکا و غرب ما را تحریم می‌کنند، اظهار کرد: اروپا در مقابل تحریم‌های آمریکا قرار است که بسته حمایتی از ایران را ارائه کند اما موضوع ادعای کشور دانمارک می‌تواند مشکلاتی را ایجاد کند.

تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: ادعای کشور دانمارک مبتنی بر دستگیری شهروند نروژی و ایرانی‌تبار به اتهام اینکه در عملیاتی علیه گروهک الاحوازیه دست داشتند، می‌تواند ترفند جدیدی باشد که اروپا می‌خواهد در مقابل ایران نقش بازی ‌کند.

وی با اشاره به اینکه ممکن است این حرکت دانمارک قول همکاری اروپایی‌ها به ایران را با چالش روبه‌رو کند، افزود: امام خامنه‌ای فرمودند که ما به این‌ها هم اعتماد نداریم که بتوانند برای ما کاری انجام دهند و در خصوص اصل موضوع گروهک تروریستی الاحوازیه نیز این‌ها مدعی شده و دست پیش را گرفته‌اند.

حجازی بیان کرد: یکی از مقرهای گروهک تروریستی الاحوازیه دانمارک است که ما باید زودتر اقدام می‌کردیم و سفیر دانمارک را احضار می‌کردیم، این گروهک توریستی در ۳۱ شهریور امسال عملیاتی بزدلانه انجام دادند و ۲۹ نفر از هم‌وطنانمان را شهید کردند.

وی با تأکید بر اینکه ما باید برخورد دیپلماسی قوی می‌کردیم که این افراد نتوانند با یک پررویی کاملی جلوی ما بایستند و پروژه‌ تخریب ایران را شروع کنند، ادامه داد: وزیر خارجه ما این موضوع را تکذیب کرده است اما این افراد می‌دانند که این‌گونه ادعای واهی می‌تواند روی رابطه ایران با دیگر کشورها تأثیر بگذارد.

این تحلیلگر سیاسی تصریح کرد: کشور ما از سال ۶۰ تاکنون درگیر تروریست‌ است و ۱۷ هزار نفر از مردم ما توسط تروریست‌ها شهید شدند و با این اتهام دروغین می‌خواهند کشور ما را در یک چالش قرار دهند اینجا باید مسئولین دیپلماسی ما فعال‌تر برخورد می‌کردند و این میدان را از دست این‌ها می‌گرفتند.

وی با اشاره به اینکه ملت ایران در راهپیمایی ۱۳ آبان باید جواب دشمنان را بدهند، گفت: امام خامنه‌ای فرمودند به آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها نباید اعتماد کرد، دولت‌مردان و مسئولان دیپلماسی هم بیشتر باید مراقب باشند که به قول‌های همکاری این کشورها اعتماد نکنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!