صفحه اصلی » سیاسی » عقب‌نشینی و تعامل با دشمن راه برون‌رفت از مشکلات نیست/ آمریکا به دنبال پیاده کردن اهداف استعماری خود در سایر کشورها است

کارشناس مسائل سیاسی:

عقب‌نشینی و تعامل با دشمن راه برون‌رفت از مشکلات نیست/ آمریکا به دنبال پیاده کردن اهداف استعماری خود در سایر کشورها است

کارشناس مسائل سیاسی بابیان اینکه عقب‌نشینی و تعامل با دشمن، راه برون‌رفت از مشکلات نیست، گفت: راه برون‌رفت از این مشکلات و پیروزی در مقابل دشمنان، مقاومت، ایستادگی و اعتماد به جوانان است.

تاریخ انتشار: ۱۱:۵۹ - شنبه ۱۳۹۷/۰۸/۱۲

رمضانعلی غلامرضایی در گفت‌وگو با صاحب نیوز بابیان اینکه سیزدهم آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی است و این روز در تقویم جمهوری اسلامی ایران به علت سه حادثه که در سه مقطع زمانی اتفاق افتاده، نقش بسته است، اظهار کرد: ۱۳ آبان سال ۴۳ بعد از تصویب لایحه کاپیتولاسیون که ریشه در کشورهای استعماری دارد، امام خمینی (ره) متوجه این خطر شدند و علیه این لایحه و تصویب آن در مجلس اعتراض کردند که منجر به تبعید حضرت امام (ره) به ترکیه شد.

کارشناس مسائل سیاسی گفت: حادثه دوم مربوط به ۱۳ آبان سال ۵۷ است که تعدادی از دانش آموزان و دانشجویان در دانشگاه تهران به دخالت‌های آمریکا در ایران اعتراض داشتند که به دستور رژیم طاغوت حمله و تعدادی از این تجمع‌کنندگان را به شهادت رساندند.

وی افزود: ۱۳ آبان ۱۳۵۸ تعدادی از دانشجویان متوجه شدند که سفارتخانه آمریکا در ایران سفارتخانه نیست و به دنبال کارهای جاسوسی، طراحی و برنامه‌ریزی علیه انقلاب اسلامی ایران است و احساس کردند که اگر این سفارتخانه را به کار خود ادامه دهد ممکن است توطئه امریکا منجر به تاثیر در انقلاب شود که این لانه جاسوسی را تسخیر کردند.

غلامرضایی با اشاره به اینکه این سه حادثه باعث شد که سیزدهم آبان به‌عنوان روز ملی مبارزه با استکبار نام بگیرد، ادامه داد: ۱۳ آبان دارای دو نماد است، یکی ظلم، ستم، جنایت و خیانت دخالت‌های آمریکا در کشور ایران و دوم نماد عزت ملی و غیرت ملی و عزت اسلامی و مقاومت و ایستادگی ملت ایران در برابر نظام استکباری است.

وی تصریح کرد: این چهار دهه‌ای که از انقلاب اسلامی طی شده، درس‌هایی برای ملت ایران داشته است که نباید به دشمن اعتماد کرد به مخصوص دشمن کینه‌توزی مانند آمریکا که نقض پیمان‌های متعددی می‌کند.

این کارشناس سیاسی بابیان اینکه آمریکا به دنبال پیاده کردن اهداف استعماری خود در کشورهای ضعیف است، تأکید کرد: نمونه بارز این کار که نسل نوجوان و جوان کشور می‌توانند آن را لمس کنند این توافقنامه هسته‌ای است که مشخص‌شده آمریکا دشمن و غیرقابل‌اعتماد است.

وی تأکید کرد: این‌یک درس بزرگی برای ملت ایران است که فراموش نکنند آمریکا قابل‌اعتماد نیست و عقب‌نشینی، کوتاه آمدن و تعامل با دشمن و راه برون‌رفت از مشکلات نیست و دشمنی مانند آمریکا اگر در مقابل او نرمش نشان دهیم و کوتاه بیاییم تشویق می‌شوند که اعمال ظالمانه خود را شدیدتر کنند.

غلامرضایی اضافه کرد: راه برون‌رفت از این مشکلات و پیروزی در مقابل دشمنان مقاومت، ایستادگی و اعتماد به جوانان است.

وی بابیان اینکه مقاومت و ایستادگی باعث عقب‌رفت دشمن می‌شود و این درس‌هایی است که ۱۳ آبان به ما می‌دهد، اظهار کرد: طبق آیات قرآن سازش و مذاکره با دشمن که دشمنی‌اش برای ملت ایران ثابت‌شده است، کار عبث و بی‌فایده است.

این کارشناس سیاسی گفت: نباید در مقابل دشمن کوتاه آمد و باید ایستادگی کنیم که دشمن را عقب برانیم و این راه پیروزی جمهوری اسلامی ایران است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد