صفحه اصلی » اقتصادی » اصفهان میزبان مسابقات کشوری قرآن در سال ۹۸ خواهدبود/ ثبت ۱۵۶ وقف جدید در استان

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان:

اصفهان میزبان مسابقات کشوری قرآن در سال ۹۸ خواهدبود/ ثبت ۱۵۶ وقف جدید در استان

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: سال ۹۸ میزبان مسابقات کشوری قرآن در کلیه رشته ها اعم از خواهران و برادران خواهیم بود.

تاریخ انتشار: ۱۵:۳۳ - شنبه ۱۳۹۷/۰۸/۱۲

به گزارش صاحب نیوز؛حجت السلام و المسلمین رضا صادقی صبح امروز در نشست خبری خود با خبرنگاران اظهار کرد: یک میلیون و 300 نفر در طرح ملی حفظ قرآن در امامزادگان کشور شرکت کرده اند.

وی ادامه داد: در سال 96، 66 هزار نفر سهمیه استان اصفهان برای حفظ قرآن علام شده است، آران و بیدگل با 240 هزار نفر در آزمون قرآن و عتررت شرکت کردند که 29 هزار نفر آنها اصفهانی بودند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان عنوان کرد: سال 98 میزبان مسابقات کشوری قرآن  در کلیه رشته ها اعم از خواهران و برادران خواهیم بود که پیش از این نیز 33 هزار نفر به مسابقات ناحیه ای راه یافتند.

وی اضافه کرد: اصفهان 15 هزار و 200 موقفه دارد که حدود پنج هزار و 300 موقوفه آن مسجد است.

حجت السلام و المسلمین صادقی گفت: وقف منفعت استان بالای دو هزار مورد است اما چون در وقفنامه آمده که اگر کشاورز چیزی کاشت به سراغ او برویم به دلیل خشکسالی سراغ آن ها نرفتیم.

610 مرکز آموزش و پرورش اوقافی در طول سه سال گذشته اجاره خود را پرداخت نکرده اند

وی در ارتباط با زمین های اوقافی آمورزش و پرورش تاکید کرد: 610 مرکز آموزش و پرورش اوقافی در طول سه سال گذشته اجاره خود را پرداخت نکرده اند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان عنوان کرد: همه دستگاه ها به نوعی مستأجر اوقاف هستند،  8 هزار موقوفه استان منفعتی است که هر کدام رقبه ای دارد و موتولی آن کامل مشخص شده است.

وی ادامه داد: 750 نیت در سامانه نیات ثبت شده است به طور مثال وقف نامه مسجد امام 3 متر است اگر در وقف های قدیمی نگاه کنیم آنها برای آذوقه سگ های ولگرد بیابانی هم فکر کرده اند.

صادقی ادامه داد: دوهزار و 700 نفر خادم  در استان فعال هستند که 700 نفر خادم امامزاده و هزار و 900 نفر از آنها به صورت ثابت در مساجد فعالیت می کنند که حقوق نمی گیرند.

ثبت 156 وقف جدید در استان

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با اشاره به ثبت 156 وقف جدید در استان، عنوان کرد: 12 موکب فعال در ایام اربعین داشتیم و کاروانسراهای اوقاف هم برای استفاده شهروندان در حال ساخت است

وی اضافه کرد: مقداری از اراضی حصه که در رینگ چهارم قرار می گیرد معوض آن در خیابان میثم داده شده است.

وی ادامه داد: کتاب وقف را بسیاری از طلاب نمی خوانند تنها یک نفر این موضوع را در حوزه علمیه اصفهان تدریس می کند و تنها 20 نفر طلبه در این درس شرکت می کنند.

ساخت مصلی برعهده ستاد نمازجمعه است

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان یادآور شد: ساخت مصلی برعهده ستاد نمازجمعه است و رقبه هات آن را هم خودشان دریافت می کنند تا تکمیل شود.

حجت السلام و المسلمین صادقی خاطرنشان کرد: موقوفاتی که بیش از دو سه متقاضی دارند باید به مزایده بگذاریم و اگر متقاضی کم بود زمین آورده ماست و کسی هم که خواست عیانی و عرصه آن را در دریافت می کنیم و در نهایت با متقاضایان دیگر به صورت شراکتی آن محل را می سازیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد