صفحه اصلی » بین الملل » کشف تجهیزات نظامی ساخت آمریکا در پایگاه‌های داعش+تصاویر و نقشه میدانی

تحولات منطقه؛

کشف تجهیزات نظامی ساخت آمریکا در پایگاه‌های داعش+تصاویر و نقشه میدانی

نیروهای متخصص سوری در جریان امن سازی مناطق جنوبی کشور موفق شدند مقادیر زیادی تجهیزاتی نظامی ساخت آمریکا را کشف و ضبط کنند.

تاریخ انتشار: ۱۱:۱۲ - یکشنبه ۱۳۹۷/۰۸/۱۳

به گزارش صاحب نیوز؛ بعدازآنکه رزمندگان سوری در دو ماه گذشته توانستند تمام مناطق استان‌های جنوبی «قنیطره و درعا» را از تروریست‌ها آزاد کنند، ده‌ها گروه از نیروهای متخصص سوری به‌منظور امن سازی، وارد مناطق شدند.

خبرگزاری «سانا» سوریه اعلام کرد: نیروهای متخصص سوری به‌منظور کشف بمب، تله‌های انفجاری، انبارهای سلاح، تونل‌های حفرشده، پایگاه‌ها و حتی عناصر مخفی‌شده وارد مناطق شده‌اند و عملیات آزادسازی را آغاز کرده‌اند.

به گفته منابع میدانی، گروهی از نیروهای متخصص سوری در جریان پاک‌سازی روستای «بریقه» واقع در غرب استان قنیطره و هم‌مرز با جولان اشغالی موفق شدند یک انبار حامل تجهیزات نظامی را کشف و ضبط کنند.

بر اساس اطلاعات منتشرشده، نیروهای متخصص سوری در جریان کشف انبار تجهیزات توانستند مقادیر زیادی «تله‌های انفجاری، موشکی‌های ضد زره و ده‌ها سلاح دیگر» را کشف و ضبط کنند.

بر اساس اعلام رسانه‌های سوری، عمده تجهیزات نظامی کشف‌شده در انبار، ساخت کشور آمریکا و اروپایی است که از مناطق مختلف ازجمله مرز جولان اشغالی و اردن به دست تروریست‌ها رسیده است.

خبرنگار خبرگزاری سانا در این خصوص اعلام کرد: نیروهای متخصص سوری به‌منظور جلوگیری از آسیب واردشده به خانه‌ها و ساکنان منطقه، تمام بمب‌ها و تله‌های انفجاری را در مناطق بیابانی و غیرمسکونی انتقال داده‌اند و در حال خنثی کردن و یا منهدم کردن آن‌ها هستند.

گروهی دیگر از نیروهای متخصص سوری، روز گذشته نیز موفق شدند مقادیر زیادی تجهیزات نظامی ساخت آمریکا و رژیم صهیونیستی را در روستاهای «بئر العجم، رسم سند و …» واقع در استان قنیطره، کشف و ضبط کنند.

نیروهای سوری و رزمندگان مقاومت در دو ماه گذشته با انجام عملیات گسترده و از طریق مصالحه موفق شدند تمام مناطق استان‌های قنیطره و درعا که هم‌مرز با جولان اشغالی و کشور اردن است را تحت کنترل خود دربیاوردند و هزاران تروریست را به مناطق شمالی کشور انتقال دهند.

انتهای پیام/ سانا

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد