صفحه اصلی » اجتماعی » آمارنامه سال ۹۶ شهرداری اصفهان رونمایی شد/ آزاد سازی بخش های دیگری از میدان پینارت

گزارش صاحب نیوز از پنجاه و چهارمین جلسه شورای شهر؛

آمارنامه سال ۹۶ شهرداری اصفهان رونمایی شد/ آزاد سازی بخش های دیگری از میدان پینارت

ارائه آمارنامه سال ۹۶ شهرداری اصفهان به شورای شهر، لایحه آزادسازی بخش های پایانی میدان پینارت، ارائه ۲۰ میلیارد اوراق مشارکت برای ساخت هر ایستگاه مترو اصفهان و لایحه پیشنهادی برای سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شهرداری اصفهان از جمله موارد بررسی شده در پنجاه و چهارمین جلسه شورای شهر اصفهان بود.

تاریخ انتشار: ۱۰:۴۲ - یکشنبه ۱۳۹۷/۰۸/۱۳

به گزارش صاحب نیوز؛ پنجاه و چهارمین جلسه شورای اسلامی شهر اصفهان صبح امروز درحالی برگزارشد که مردم در خیابان های اطراف شهرداری در راهپیمایی عظیم 13 آبان شرکت کرده بودند

اولین لایحه ایی که به صورت دو فوریت به صحن جلسه علنی ارائه شد، لایحه ای برای زیرساخت های مترو و حمل و نقل عمومی بود. براساس این لایحه اوراق مشارکتی معادل 20 میلیارد ریال برای ساخت هر ایستگاه و 700 میلیون ریال به منظور خرید دوربین مداربسته هزینه های راه اندازی ایستگاه حمل و نقل عمومی صادر خواهد شد که 50 درصد آن را دولت پرداخت می کند.

این لایحه در نهایت به تصویب شورای شهر اصفهان رسید.

شهردار اصفهان در ادامه این جلسه به منظور ارائه آمارنامه سال 96 به شورا وارد شورا شد.

قدرت الله نوروزی در این رابطه تصریح کرد: آمار نامه سال 96 برای اولین بار به دو صورت چاپی و  الکترونیکی تولید شده است؛ این آمارها بدون دخالت دست و بر اساس استانداردهای جهانی تهیه شده است.

وی ادامه داد: یکی از مزایای این آمار نامه این است که بر اساس برنامه ریزی کار خود را به پیش ببریم امیدواریم در سال آینده این آمارنامه قابلیت سرچ و جستجو داشته باشد.

گرفتن عکس دسته جمعی با این آمارنامه با حضور رییس شورا و شهردار اصفهان از حواشی جلسه امروز بود که پس از آن یک نسخه از آن در اختیار اعضای شورای اسلامی شهر قرار گرفت.

لایحه بعدی مورد بحث در شورای شهر آزاد سازی بخشی از میدان پینارت و روشن دشت بود که رضا اخوان، مدیر منطقه چهار شهرداری اصفهان در این رابطه گفت: در حال آزادسازی پنج درصد پایانی میدان پینارت یا شهدای هسته ای هستیم  که ماده هشتم آن انجام شده و در زمان آقای جمالی نژاد یک ابر پروژه بوده و تا به حال غرامت طرح های قبلی را میدان را می دهیم.

وی ادامه داد: 85 درصد آزادسازی معابر خیابان روشن دشت اجرا شده است و برای آزادسازی 740 متر از این خیابان که املاک تجاری است مشکل داریم که بخش عمده آزاد سازی ها در حریم منطقه چهار قرار دارد.

آزادسازی این بخش از میدان پینارت نیز با یازده رأی موافق به تصویب رسید.

در نهایت هم لایحه پیشنهادی برای سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شهرداری اصفهان ضمن اعلام نظر کمیسیون اموراقتصادی، حقوقی و گردشگری به اتفاق آرا به تصویب رسید و شهردار اصفهان، اعضای شورا ادر مراسم 13 آبان شرکت کردند.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد