صفحه اصلی » اجتماعی » شهر » اداره کل آموزش و پرورش استان دچار زد و بند شده است/ اجرای ضعیف سیستم حسابداری سرای هشت در مناطق شهری اصفهان

در نطق ها و تذکرات پنجاه و چهارمین جلسه شورای شهر اصفهان مطرح شد؛

اداره کل آموزش و پرورش استان دچار زد و بند شده است/ اجرای ضعیف سیستم حسابداری سرای هشت در مناطق شهری اصفهان

نائب رییس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: متاسفانه اداره کل آموزش و پرورش استان دچار زد و بندها شده است، بنابراین وزیر آموزش و پروش باید خود به این وضعیت رسیدگی کند و فردی فرهنگی از میان فرهنگیان اصفهان انتخاب کند.

تاریخ انتشار: ۱۱:۴۱ - یکشنبه ۱۳۹۷/۰۸/۱۳

به گزارش صاحب نیوز؛علیرضا نصر اصفهانی صبح امروز در نطق میان دستور خود در پنجاه و چهارمین جلسه شورای اسلامی شهر با بیان اینکه امیدواریم خوی استکبار ستیزی در همه شئونات زندگی قرار گیرد، اظهار کرد: پیش از این آموزش و پرورش استان اصفهان شش ماه با سرپرست اداره می شد و بعد از آن هم که مدیر جدید معرفی شد که این مدیر نیز بعد از دو ماه فعالیت، تفاقضای استعفا دارد.

وی ادامه داد: ما گله مندیم که این اداره دچار زد و بندها شده است،  بنابراین وزیر آموزش و پروش باید خود به این وضعیت رسیدگی کند و فردی فرهنگی از میان فرهنگیان اصفهان انتخاب کند تا این نگرانی برطرف شود.

نائب رییس شورای اسلامی شهر اصفهان عنوان کرد: وزیر کشور به شورای شهر تهران وظیفه و اختیا رو مجوزهایی داده است که  این اختیارات در خصوص شورایاری ها لازم است به دیگر شهرها هم داده شود.

وی افزود: باتوجه به اینکه اصفهان مشکلات کلانی چون آلودگی هوا، خشکسالی و….دارد باید استانداری انتخاب شود که با این مسائل آشنا بوده آنها را حل و وصل کند.

طرح محیط زیستی مصوب شده در زمان استاندار سابق باید اجرایی شود

وی ادامه داد: در زمان آقای زرگرپور طرحی برای حفظ  محیط زیست  به تصویب رسید که  در حال حاضر در دسترس نیست که امیدواریم دوباره اجرایی شود.

اصغر برشان این عضو شورا هم در تذکرات خود تاکید کرد: بسته معیشتی دولت هر چه زودتر در اختیار مردم قرار گیرد، 10 درصد از جمعیت جامعه را  شهروندان سالمند تشکیل می دهد که امکاناتی  دراختیار ندارند بنابراین شهرداری هم  باید زیر ساخت و تجهیزات نگهداری برای این قشر ضعیف را فراهم کند.

ظرفیت بالای مدیریت شهری برای گسترش کتابخوانی   

فریده روشن، رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان در ادامه تذکرات ضمن گرامیداشت روز سیزده آبان، گفت: با توجه به 14 آبان روز فرهنگ عمومی، مدیریت شهری با استفاده از ظرفیت بالای کتابخانه ها  و سالن های مطالعه شهری می تواند در گسترش کتابخانی اقدام کند و اعتبار لازم به آن را  اختصاص دهد.

روشن یادآورشد: در خیابان های اطراف میدان نقش جهان خودروهایی پارک می کنند که هم برای همسایگان مشکل ایجاد می کند و هم به بافت تاریخی آن آسیب می رساند که باید رسیدگی شود.

امیر احمد زندآور دیگر عضو شورای شهر اصفهان هم در تذکر خود اظهار کرد: چهارباغ به عنوان جایگزین زاینده رود شناخته می شود، اما تابلوهای لازم در این خصوص باید در طی مسیر نصب شود.

پورمحمدشریعتی نیا دیگر عضو شورا نیز تاکید کرد: از آنجایی که صداقت و شفافیت مورد نظر بوده است بر همین اساس موضوع مهمی در جریان  است و آن عدم صدور مجوز ساخت در شهرک شهید کشوری است.

وی خاطرنشان کرد: یکی از کارهایی هم که انجام شده، سیستم سرای هشت است که بسیار ضعیف در شهر اصفهان اجرایی می شود.

گفتنی است سیستم سرای هشت، سیستم حساب داری یکپارچه است که بیش از یک سال از اجرایی شدن آن در سطح مناطق 15 گانه شهری می گذرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد