صفحه اصلی » فناوری اطلاعات » راه اندازی پارک علم و فناوری در دانشگاه کاشان/ تاسیس رصدخانه بین المللی کامو و شعبه آی سی تی پی ایتالیادر این منطقه از استان

رييس دانشگاه كاشان خبرداد؛

راه اندازی پارک علم و فناوری در دانشگاه کاشان/ تاسیس رصدخانه بین المللی کامو و شعبه آی سی تی پی ایتالیادر این منطقه از استان

رییس دانشگاه کاشان به  تاسیس رصدخانه بین المللی کامو و راه اندازی شعبه آی سی تی پی ایتالیا در کاشان اشاره کرد و گفت: این اقدامات تاثیر شگرفی در بین المللی شدن و توسعه منطقه خواهد گذاشت

تاریخ انتشار: ۱۱:۴۶ - دوشنبه ۱۳۹۷/۰۸/۱۴

به گزارش صاحب نیوز؛ نخستین کنفرانس بین المللی گل محمدی با حضور اندیشمندان، محققان و صنعتگران اسانس و گل محمدی در پژوهشکده اسانس های طبیعی دانشگاه کاشان در قمصر برگزار شد.

رییس دانشگاه کاشان هدف از برگزاری این کنفرانس را توسعه فراورده های گل محمدی با روش علمی بیان کرد و گفت: در این کنفرانس محققان، تولید کنندگان و صنعتگران گل از اقصی نقاط ایران دعوت شده اند تا بتوان گامی موثر  برای ارتقای  این محصول برداشت.

عباس زراعت اقتصاد دانش بنیان را مورد تاکید قرار داد و افزود: باید با کمک محققان و استادان و ارایه راهکارهای علمی بتوان فراورده های گل را با کیفیت و مطابق با استانداردهای جهانی عرضه کرد.

وی  با تبیین رسالت اصلی دانشگاه های نسل چهارم،  اظهارکرد: آموزش و پژوهش باید همراه با فناوری و برای خدمت به جامعه باشد.

وی اظهار داشت یکی از رسالت های اصلی دانشگاه کاشان تبدیل نمودن منطقه کاشان به یک منطقه علمی دانش بیان است زیرا استعداد این موضوع را دارد و تاکنون اقدامات فراوانی برای تحقق این موضوع مهم صورت گرفته است.

زراعت به کسب افتخارات دانشگاه کاشان در نظام های بین المللی آی اس سی ، یونی رنکینگ، یو اس نیوز، شانگهای، لایدن، گرین متریک و .. اشاره کرد و افزود: دانشگاه کاشان در این چند ساله در  نظام رتبه بندی  مختلف همواره در بین 10 دانشگاه برتر کشور قرارداشته است و خوشبختانه این دانشگاه در نظام رتبه بندی بین المللی تایمز که معتبرترین نظام بین المللی است رتبه اول را در میان دانشگاههای جامع کشوربه دست آورد و در جهان نیز در رده 500 تا 600 قرار گرفت و این نشان می دهد که دانشگاه کاشان پتانسیل تحقق این وعده ها را دارد.

وی اقتصاد دانش بنیان و فناوری را موتور محرکه  توسعه کشور عنوان کرد و گفت:هیچ کشوری نتوانسته بدون اتکاء بر آموزش عالی توسعه پایدار داشته باشد

وی با تاکید بر اینکه دانشگاهی موفق است که بتواند درد جامعه را مداوا کند خاطر نشان کرد: هدف از برگزاری این کنفرانس خدمت به صنعت اسانس و استفاده از آخرین تکنولوژی های مربوطه برای رونق هر چه بیشتر این محصول است.

رییس دانشگاه کاشان  با اشاره به  ایجاد پارک علم و فناوری در دانشگاه کاشان گفت : از آنجا که 20تا40درصد رشد اقتصادی کشورها متکی به اقتصاد دانش بنیان است، از صنعتگران دعوت می شود تا در این پارک حضور پیدا کنند تا بتوانند محصولات خود را دانش بنیان کنند.

وی به مزیت ها و پتانسیل های بسیار عظیم منطقه کاشان اشاره کرد و گفت: انرژی خورشیدی، دریاچه نمک، اسانس، آب و هوای  پاک از جمله  پتانسیل های این منطقه است که می توان با روش های علمی ، اقتصاد رو به رشد این منطقه را شاهد بود..

وی به  تاسیس رصدخانه بین المللی کامو و راه اندازی شعبه آی سی تی پی ایتالیا در کاشان اشاره کرد و افزود:  این اقدامات تاثیر شگرفی در بین المللی شدن و توسعه منطقه خواهد گذاشت.تحقق این دو موضوع مهم که باعث بین المللی شدن کاشان می شود نیاز به کمک مردم وارباب صنعت دارد و ما به مردم قول می دهیم اگر فرزندان خود در دانشگاه کاشان را یاری دهند در آینده نزدیک اثر آن را در سفره های خود ببینند.

زراعت حمایت بیشتر خیرین از پژوهش و فعالیت های علمی را خواستار شد و اظهار امیدواری کرد: تا با کمک و پشتیبانی خیرین بتوان خدمات بیشتری را به مردم ارائه داد.

 انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد