صفحه اصلی » استان » سمیرم » ضرورت برخورد متقابل با کشورهایی که آمریکا را در تحریم ها علیه ایران همراهی می کنند/ دلار باید از مبادلات کشور حذف شود

نماینده سمیرم در مجلس شورای اسلامی:

ضرورت برخورد متقابل با کشورهایی که آمریکا را در تحریم ها علیه ایران همراهی می کنند/ دلار باید از مبادلات کشور حذف شود

نماینده سمیرم در مجلس شورای اسلامی گفت: در یک رفتار متقابل در برابر تحریم های آمریکا، یورو را باید جانشین دلار کرده و روابط خود را با کشورهای دوست بیشتر کنیم.

تاریخ انتشار: ۱۲:۵۲ - دوشنبه ۱۳۹۷/۰۸/۱۴

اصغر سلیمی در گفت و گو با صاحب نیوز پیرامون رفتار متقابل با سیاست های فعلی آمریکا، اظهار کرد: همانطور که آمریکا  در تهدیدات و تحریم های خود به دنبال قطع ارتباطات اقتصادی ایران با دنیا است ما هم باید در اقدامی متقابل این کار را انجام دهیم به طوری که با کشورهایی که ارتباط  اقتصادی داریم می توانیم یورو را جانشین دلار کنیم و یا مبادله کالا به کالا  انجام دهیم.

وی ادامه داد: از سویی دیگر کشورهایی هستند که در این جنگ اقتصادی ایران را همراهی می کنند باید حمایت و دوستی آنها را ارج نهاده و ارتباط خود را پیش از پیش حفظ کرده و به دنبال تعامل بیش تری در زمینه های مالی و اقصادی با آنها باشیم.

نماینده  سمیرم در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: در این بین هستند کشورهایی که با دشمنی خود با ایران و همراهی با آمریکا آش را شورتر می کنند که در مورد آنها نیز باید در یک رفتار متقابل، با آنها برخورد کنیم.

وی خاطر نشان  کرد: آمریکا و همدستانش همیشه نشان داده اند که تنها به دنبال منافع خود هستند و دلسوزیشان برای برخی کشورها هم در همین راستا است.

گفتنی است جمعی از نمایندگان طرحی را به منظور حذف دلار از معاملات بین‌المللی در مجلس تهیه و تدوین کردند.

در همین زمینه، نصرالله پژمان‌فر با اعلام این خبر گفت که حذف دلار از معاملات بین‌المللی کشورمان ازجمله اقداماتی است که باید هرچه زودتر اجرایی شود.(جزئیات را اینجا بخوانید)

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد