1508070174_2
۱۵:۲۰ - دوشنبه ۱۳۹۷/۰۸/۱۴

کارشناس کیفیت هوای محیط زیست استان اصفهان مطرح کرد؛

کاسته شدن آلاینده های هوا به علت ناپایداری های جوی/ هوای اصفهان پاک است

کارشناس مسئول کیفیت هوای محیط زیست استان گفت: تعیین میزان شاخص آلوگی هوا اصفهان بر اساس استانداری‌های جهانی است که در ایستگاه‌های پایش دائم، بر حسب شاخص کیفیت هوا (AQI) مورد بررسی قرار داده و اعلام می‌کنیم که در حال حاضر هوا پاک است.

محمود مزارع پیرامون کیفیت هوای اصفهان در 24 ساعت گذشته در گفت و گو با صاحب نیوز اظهار کرد: با توجه به نا پایداری های جوی که بر شهر حاکم بوده شاهد هوای پاک در اصفهان هستیم چراکه آلاینده های هوا نسبت به روزهای گذشته نیز کاهش داشته است.

وی با بیان اینکه ابزارهای مختلف نرم‌افزاری برای تعیین  میزان شاخص آلاینده‌ها شهر اصفهان بر اساس برنامه سازمان حفاظت محیط زیست ایالت متحده  (EPA)طراحی شده است، افزود: تعیین میزان شاخص آلوگی هوا این شهر  بر اساس استانداری‌های جهانی است که  در ایستگاه‌های پایش دائم، بر حسب شاخص کیفیت هوا (AQI)  مورد بررسی قرار داده و آن را اعلام می‌کنیم.

کارشناس مسئول کیفیت هوای محیط زیست استان اصفهان گفت: هوای اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت ۱۲ ظهر امروز با میانگین شاخص کیفی بر روی ۲۷ عدد قرار گرفته و وضعیت پاک ثبت شد.

مزارع اضافه کرد: شاخص آلایندگی نجف آباد بر روی عدد ۳۲  و شاهین شهربر روی عدد ۴۵ قرار دارد.

وی خاطرنشان کرد:  بر همین اساس شاخص آلاینده‌های موجود در هوای در خیابان احمدآباد برروی عدد ۱۹، خیابان دانشگاه بر روی عدد۲۶، خیابان پروین بر روی عدد ۲۸، خیابان استانداری بر روی عدد ۳۲، خیابان رودکی بر روی عدد ۲۶، چهار باغ خواجو بر روی عدد ۳۲ و خیابان خرازی بر روی عدد۲۶ قرار دارد.

انتهای پیام/