صفحه اصلی » مقاومت » کم کاری مسئولان مانع از ثبت روز حماسه و ایثار اصفهان در تقویم رسمی شد/ برپایی ویژه برنامه این روز مهم در گلستان شهدا

رييس شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي استان اصفهان:

کم کاری مسئولان مانع از ثبت روز حماسه و ایثار اصفهان در تقویم رسمی شد/ برپایی ویژه برنامه این روز مهم در گلستان شهدا

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اصفهان با اشاره به کم کاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و شورای فرهنگ عمومی در ثبت ملی روز حماسه و ایثار اصفهان، گفت: تا به حال چندین بار از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خواست شده تا این موضوع را پیگیری کنند اما تاکنون اقدامی در این زمینه صورت نگرفته است.

تاریخ انتشار: ۱۱:۳۹ - سه شنبه ۱۳۹۷/۰۸/۱۵

جعفرعسگری در ارتباط با فرا رسیدن روز 25 آبان در گفت و گو با صاحب نیوز اظهار کرد: این روز به نام حماسه و ایثار مردم اصفهان نامگذاری شد، قرار بود این نام ثبت ملی شود اما به دلیل کم کاری که از طرف اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان و شورای فرهنگ عمومی صورت گرفت، این امر صورت نگرفت.

وی ادامه داد: اهمیت این موضوع به این جمله از مقام معظم رهبری بر می گردند که فرموده اند «شهدای اصفهان همچون خورشید می درخشند.»

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اصفهان عنوان کرد: تا به حال از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی چندین بار در خواست شده تا این موضوع را در سطح کشور تبیین کنند و این روز در تقویم کشور به نام حماسه و ایثار اصفهان ثبت شود اما تاکنون اقداماتی صورت نگرفته است.

وی افزود: از سال 85 به بعد دو بار موفق شدیم مردم اصفهان را به دیدار با مقام معظم رهبری ببریم، یک سال هم کردم اصفهان را در همین روز به مجلس شورای اسلامی بردیم .خانواده های اصفهانی را به دیدارهایی از موزه دفاع مقدس و مراجع و بازدید از جانباران 70 درصد نیز برده ایم.

عسگری خاطرنشان کرد: امسال قرار است که دو برنامه با محوریت بنیاد شهید و امور ایثارگران برقرار شود که برنامه اول دعای ندبه در گلستان شهداست و دومین برنامه هم به صورت ویژه در بعدازظهر پنج شنبه همین هفته در گلستان شهدا برگرار خواهد شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد