آیت-الله-عباس-رحیمی-امام-جمعه-خمینی-شهر
۱۵:۱۹ - جمعه ۱۳۹۷/۰۸/۱۸

آمریکای امروز بسیار ضعیف تر از آمریکای ۳۰سال گذشته است

امام جمعه خمینی شهر گفت: آمریکای امروز بسیار ضعیف تر از آمریکای ۳۰سال گذشته است و آن ابرقدرتی و روحیه استکباری اش فقط در شعار است.

به گزارش صاحب نیوز؛ آیت الله عباس رحیمی در خطبه های نمازجمعه خمینی شهر با بررسی اتفاقات در منطقه و جهان، گفت: کشتار مردم بی گناه یمن تشدید شده، دنیا هم کور و کر و در خواب است، سازمان ملل هم قدرتی در دفاع از مردم مظلوم کشورهای در حال جنگ که در قحطی به سر می برند ندارد.

وی با بیان اینکه نشانه های افول و متلاشی شدن آمریکا را می بینیم، افزود: امروز آمریکا در بیشتر صحنه با شکست مواجه شده، از حضورش در خاورمیانه که به قول ترامپ 7تریلیون پول خرج کرده و با فروش سلاح به عربستان دست گدایی دراز کرده تا هزینه های خود را تامین کند تا مشکلات دیگر که در کشور خودش وجود دارد.

امام جمعه خمینی شهر اضافه کرد: آمریکا در قضیه تحریم ها علیه ایران که مانور بسیاری داد و عده ای فریب خوردند و با سوءاستفاده از موقعیت اجناس خود را گران کردند، معافیت هایی را برای برخی کشورها صادر کرد و خرید نفت را به برخی کشورها سفارش کرده است و این ها نشانه هایی از ضعف آمریکاست.

وی تصریح کرد: در آمریکا جنگ داخلی وجود دارد و مردم آن کشور امنیت ندارند، آمریکای امروز بسیار ضعیف تر از آمریکای 30سال گذشته است و بسیاری از کشورها دیگر از دستورات سران آمریکا پیروی نمی کنند، آن ابرقدرتی و روحیه استکباری اش فقط در شعار است و در پاسخ با خبرنگاران نیز تنها با دعوا برخورد می کنند و مرگ بر آمریکای ملت ایران اثرگذار خواهد بود.

انتهای پیام/