صفحه اصلی » سیاسی » آمریکا در حال فروپاشى است/ این کشور بیش از ۱۶ تریلیون دلار بدهى خارجی دارد

امام جمعه فولادشهر:

آمریکا در حال فروپاشى است/ این کشور بیش از ۱۶ تریلیون دلار بدهى خارجی دارد

امام جمعه فولادشهر با اشاره به تحلیل های اخیر اندیشکده ها و تحلیل گران سرشناس دنیا در خصوص آمریکا، گفت: برژینسکى مشاور امنیتى اسبق کاخ سفید اظهار کرده است که احساس من درباره آمریکا این است که این کشور، در حال افول نیست، بلکه در حال فروپاشى است

تاریخ انتشار: ۱۵:۲۲ - جمعه ۱۳۹۷/۰۸/۱۸

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت الاسلام مسعود سرافراز ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه فولادشهر اظهار کرد: در قرآن کریم هیچ مسئله ای بعد از توحید به اهمیت مسئله معاد و قیامت نیست.

وی با بیان اینکه حدود۱۲۰۰ آیه قرآن کریم درباره معاد وجودارد که حدود یک سوم آیات قرآن را تشکیل می دهد، خاطرنشان کرد: اعتقاد به معاد به زندگی انسان شکل، مسئولیت و هدف می دهد چراکه چنین شخصی می داند که تمام کارهای او تحت نظراست و مورد حسابرسی قرارمی گیرد، چنین کسی یک انسان بی تفاوت، باری به هرجهت، هرزه کار و متجاوز به حقوق خود و دیگران نخواهد شد لذا نقش معاد در تقوا و امنیت و امانت بر هیچ کسی پوشیده نیست.

امام جمعه فولادشهر تاکید کرد: وقتی انسان به یادآخرت است قطعا تلاش می کند که زاد و توشه آن را هم فراهم کند، زاد و توشه هرسفر باید متناسب با آن سفر باشد و طبیعی است که زاد و توشه سفرقیامت چیزی جزتقوا، ایمان و عمل صالح نیست.

وی با توجه به فرارسیدن ماه ربیع الاول یادآور شد: اول ربیع ‏الاول مصادف است با هجرتِ تاریخ‏ سازِ حضرت رسول اکرم(ص) از مکه به مدینه و واقعه تأثیرگذار لیله‏ المبیت و ایثارگرى بزرگترین حامى اسلام در حساس‏ترین شب تاریخ چراکه در چنین روزی مشرکان نقشه کشیدند که با اقدامى برنامه ‏ریزى شده، پیامبر گرامى اسلام را ترور کنند.

خطیب نماز جمعه فولادشهر افزود: حضرت امیرمومنان(ع) با شجاعت تمام و با خوابیدن در بستر آن حضرت نقشه مشرکان که قصد نابودى پیامبر گرامى اسلام(ص) را با ترور تدارک دیده بودند، خنثى کرد و این‏گونه بود که هجرت تاریخى و سرنوشت‏ ساز حضرت رسول(ص) در اول ربیع ‏الاول، که به معنایى نقطه آغاز حرکت براى گسترش دین اسلام و پایه ‏گذارى حکومت اسلامى در مدینه و بعد در سراسر عالم محسوب مى ‏شود، با جانبازى على(ع) با موفقیت کامل به انجام رسید و توطئه دشمنان نقش بر آب شد.

وی با اشاره به تحلیل های اخیر اندیشکده ها و تحلیل گران سرشناس دنیا در خصوص آمریکا خاطرنشان کرد: برژینسکى مشاور امنیتى اسبق کاخ سفید اظهار کرده است که احساس من درباره آمریکا این است که این کشور، در حال افول نیست، بلکه در حال فروپاشى است و توانائى خود را براى مقابله با چالش ‏هاى داخل و خارج از دست داده است.

امام جمعه فولادشهر یادآور شد: رهبرمعظم انقلاب چندی پیش فرمودند که  حوادث ۱۳ آبان نشان می ‏دهد یک چالش عمیق میان ایران اسلامی با آمریکا وجود دارد و نتیجه ۴۰ ساله این چالش حاکی از پیروز شدن ملت ایران و مغلوب شدن آمریکاست.

وی متذکر شد: هزینه ‏هاى سنگین نظامى گرى آمریکا، موجب شده اکنون این کشور بیش از ۱۶ تریلیون دلار بدهى داشته باشد و برآورد مى‏ شود در چند سال آینده، این رقم به بالاى ۲۰ تریلیون برسد، در واقع تمامى نشانه ‏ها، از آن حکایت مى‏ کند که دولت آمریکا قادر به تغییر جهت در میزان بدهى و کسرى بودجه خود نخواهد بود.

خطیب نماز جمعه فولادشهر تصریح کرد: روزنامه آمریکایى واشنگتن پست در تحلیلى در روزهاى اخیر، تصمیم پنتاگون در کاهش حضور نظامى آمریکا در منطقه را به‏ دلیل هراس نیروهاى نظامى آمریکایى از واکنش ایران در صورت وقوع درگیرى احتمالى عنوان کرد.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد