صفحه اصلی » اقتصادی » بخش اعظمی از مشکلات استان انباشتی از بی‌برنامگی‌ها در دو دهه گذشته است/ فعالیت بالغ بر ۴۶ درصد از جمعیت استان در بخش صنعت

معاون اقتصادی استاندار اصفهان:

بخش اعظمی از مشکلات استان انباشتی از بی‌برنامگی‌ها در دو دهه گذشته است/ فعالیت بالغ بر ۴۶ درصد از جمعیت استان در بخش صنعت

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گفت: بخش اعظمی از مشکلات همچون زاینده‌رود خشک و نرخ بیکاری بالا انباشتی از بی‌برنامگی‌ها در دو دهه گذشته است و در مقابل بخش عمده موفقیت‌ها ناشی از انباشتی از برنامه‌ریزی‌های صحیح است.

تاریخ انتشار: ۰۹:۰۳ - سه شنبه ۱۳۹۷/۰۸/۲۲

به گزارش صاحب نیوز؛ علی شجاعی در آخرین نشست خبری مهرعلیزاده، استاندار اصفهان با اشاره به اینکه در کشور و استان کسی با آمار و ارقام کاری ندارد اما توصیه می‌کنیم که شما خبرنگاران به اعداد و ارقام توجه ویژه کنید، اظهار کرد: این اعداد و آمار مشخص‌کننده فعالیت‌های فرد در زمان مسئولیت است و دیگر نمی‌شود با انجام سخنرانی و وعده دادن، نمره گرفت.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان گفت: ما هیچ‌گاه نمی‌گوییم بهتر از مسئولان قبلی عمل کردیم اما انگیزه حضور تیم آقای مهرعلیزاده در استان اصفهان حرکت، تلاش و بهتر شدن بود و اگر در حوزه عمرانی، سیاسی، امنیتی، فرهنگی و … فعال نمی‌شدیم امروز مشکلات اصفهان نسبت به قبل کمتر نشده بود.

وی با اشاره به اینکه بخش اعظمی از مشکلات همچون زاینده‌رود خشک و نرخ بیکاری بالا انباشتی از بی‌برنامگی‌ها در دو دهه گذشته است و در مقابل بخش عمده موفقیت‌ها ناشی از انباشتی از برنامه‌ریزی‌های صحیح است، بیان کرد: کمتر از 10 درصد جمعیت استان اصفهان در بخش کشاورزی، 46.6 درصد در بخش صنعت و 49 درصد این جمعیت در بخش خدمات مشغول به کار هستند.

شجاعی ادامه داد: اشتغال پایدار روستایی یکی از مهم‌ترین طرح‌هایی که دولت با اجازه و دستور رهبر انقلاب اعتباری از صندوق توسعه ملی برای آن اختصاص داد و در اصفهان هم این طرح در اولویت‌های کاری قرار گرفت.

وی با تأکید بر اینکه استان اصفهان در جذب اشتغال پایدار روستایی، شهرهای زیر ده هزار نفر و جمعیت عشایری در سطح کشور، رتبه دوم را کسب کرده است، تصریح کرد: در بخش مشاغل خانگی در پرداخت تسهیلات اصفهان رتبه دوم کشوری را به خود اختصاص داده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان با اشاره به اینکه برای کارگاه‌های کوچک شرایط ایجاد شد که بتوانند از تسهیلاتی بانکی به‌آسانی استفاده کنند، افزود: در بحث کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در برگزاری جلسات و اجرای مصوبات که توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت و کارگروه کشوری رصد شده، رتبه سوم کشوری راداریم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد